My Cafe Recipes Android Oyunu

mycafe android oyunlarMy Cafe Recipes Android Oyun incelemesine başlamadan belirtmekte fayda var. Oyunun Türkçe dil desteği yok. Üst düzeyde bir dil bilgisi istemese de oyunu yükleyip Ingilizce ile karşılanmamanız için bu uyarı yapma gereği duydum.

Android Oyun Hakkında

Oyun başlarken sizi Ann karşılıyor. Bu karşılaşma bize Ann’ın bize yardım edeceğini belli ediyor. Ann bu karşılamada boş bir oda içersinde. Sanırım cafeyi kuracağımız alan burası.

Cafeyi açmak için sermayemiz de 200 altın ve 10 elmas. Oyunun başlangıcındaki panel verilerimiz bu şekilde. Ekranda sıklıkla gördüğümüz bir el bize işletmeyi nasıl kuracağımızı gösteriyor.Tabiki ticarete yeni başladık. Sermayemiz az. Bir çay makinası bir masa ve bir sandalyemiz var. Ama bu demek değil ki bu şekilde kalcak. Müşterileriniz geldikçe ve size para kazandırdıkça sizde işletmeyi büyütmeniz gerekecek.

mycafe-mobil-oyunKafeterya ya gelen müşterileriniz de size tavsiyelerde bulunuyor. Zaten bu tavsiyeler çerçevesinde cafenizi büyütüyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken şeylerden bride fiyatlarınızı çok fazla yükseltmemek. Fiyatlarınızı fazla yükselttiğinizde müşteriler fiyat sorup kalkabiliyor. Fiyat belirlerlen yeşil sınırı fazla aşmayın. Ben denemek için fiyatları bir hayli yükselttim ve sonuçta tüm müşetiler cafeden mutsuz ayrıldı ve bende belirli bir süre kazanç elde edemedim.

Cafenizde başlangıçta Tea, Expresso, Americano, Ice Cream, Cakes, Latte, Cappuccino, Hot Chocalate ve bunlara ilave Special menüler bulunuyor. Oyunun ilk seviyelerinde bu menülerin altında ki çoğu ürün kilitli oluyor. Oyunda seviye ilerledikçe bunlar açılacaklar. Ama siz gene de önceliği masa ve sandalyelere verin. Ne kadar çok müşteriniz olursa o kadar çok kar elde eder ve seviyeleri o kadar hızlı geçersiniz.

mycafe android oyunlarıOyun ilerledikçe yanınıza çalışanlar da alabiliyorsunuz. Tabiki bu seviyeye gelmiş bir kafeterya çok büyümüş demek oluyor. Menü çeşitliliği de tezgahlarda bu doğrulda ilerliyor. Bu kadar büyük bir kafeteryada yerleşime de önem vermelisiniz. Çünkü ne kadar çok masa o kadar çok kazanç demek. Ama masaların birbirini engellememesi de şart.

Teknik İnceleme

Oyunun kapsamına ve içeriğine bakıldığında çok yer kapadığını ve yüksek performans istediğini söyleyemem. Android oyun toplamda 181 MegaByte ‘lık alan kaplıyor. Bu alandaki 11 MegaByte’lık kısım veri alanı için kullanılıyor. Önbellek tüketimi 5 MegaByte civarında.

Oyun testlerimizde kulandığımız cihaza farklı yükler vererek oyunun ne kadar optimize edildiğini anlayabiliyoruz. Bu oyun için de aynı testleri uyguladık. Oyunda herhangi bir hata oluşmadı. Bir çok cihazda oynanabilir olarak görülüyor.

Editörün Notu

Melsoft Games tarafından yayınlanan ve android klasik oyunları kategorisinde yayınlanan oyunun aslında biraz da strateji içerdiğini de belirtmek isterim. Çünkü oyunda bir cafede çalışmak değilde bir cafeyi yönettiğinizi hissediyorsunuz. Yönetim temelli oyunların geneli de strateji oyunları arasından çıkıyor.

Bu android oyunda herhangi bir şiddet veya küfür teması yok. Bu yüzden de oyun PEGI 3 olarak değerlendirilmiş.Oyunun zararsız olması ve zevkle oynanabilmesi sebebiyle bizler de bu android oyun hakkında bir inceleme yazısı yazarak onu android oyunları arşivine almaya karar verdik.

Bu tür uygulamaların sonucundaki gelişmeleri izleyebildiğiniz oyunları seviyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim android oyunlardan bir tanesi.

Kalın Sağlıcakla…

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir