Buz Devri Android Oyunu

mobil buz devri oyunuHepimiz Buz Devri’ni seyretmişizdir. Meşe palamutunun peşinde koşan Scrat bu devri başlattı. Bütün canlılar da kendini soğuktan korumak için birlikte yaşamak zorunda kaldılar. Şimdi detaylarıyla macera dolu Buz Devri android oyunu incelemeye alalım.

Android Oyun Hakkında

Oyunun başlangıcında Sid ve. Manny sizi karşılıyor. Bir anlamda sizin oyun yardımcılarınız oluyor ve başlangıç aşamalarında ikisi size yardım ediyor. Kurgunun öğrenilmesi için iyi bir yöntem olmuş. Böylece tanıdık simalar size oyunu anlatmış oluyor.

Her yaptığınız ilerleme ile sonuçlanan eylemde oyundaki seviyeniz de ilerliyor. Zaten her kurduğunuz yapı size birşeyler kazandırıyor. Bu yapılar aynı zamanda diğer canlıların yaşam alanları. Köpek balığı, maymun, dinazor, rakun ve birçok değişik türde canlı var. Bu türlerin toplamı 200’ün üzerinde. Kurduğunu her yapı bir nevi bir canlı barınağı.

android buz devri oyunOyunda sık sık göreceğiniz Scrat karşımıza çıkıyor. Sizi bazı ufak oyunlara davet ediyor. Onunla bazen piranalarla savaşıyoruz bazende bir yerlerden kaçıyoruz. Bunlardan kazandığımız puan bizim seviyemizi arttırıyor.

Oyunun başlarından görevler çok olmasa da oyun ilerledikçe ve yapılar çoğaldıkça ve bunlara Diego da eklenince köyün istekleri bitmiyor. Bu isteklerin artması aslında oyunu da hızlandırıyor. Beşinci seviyeye ne zaman geldiğimi bile anlamadım.

Bazı görevler belirli süreleri beklemeyi gerektirebiliyor. Yada ücret ödeyerek bu süreleri beklemeden sonuca ulaşılabiliyor. Bazende oyunun kilitli bölümleri belirli bir seviyeye ulaşınca açılabiliyor. Örneğin level 6 olmadan Crash ve Eddie ile konuşup görev alamıyorsunuz. Görevleri yaparkende video izlemek bazen kritik rol oynuyor. Bu sayede ya beklemek zorunda kalmıyorsunuz, ya da belirli bir ödüle hak kazanıyorsunuz.

buz devri android oyunuKöyün sınırlarını genişletmeden çok ilerleme katedemezsiniz. İlk görevleri yapar yapmaz ilk amacınız köyünüzü genişletmek olsun. Yoksa harcamalarınız yüzünden köyünüzü genişletmeyi ertelenemiz gerekiyor. Bu hatırlatmaları size yapan dostunuz da Diego.

Teknik İnceleme

72 MegaByte ‘lık bir uygulama olmasına rağmen kurulumdan sonra toplam 180 MegaByte civarına çıkıyor. Bunun 107 MegaByte ‘lık kısmı Veri olduğunu söylemek isterim. Oyunda ilerledikçe bu alanda büyüme olacaktır. 108 KiloByte önbellek tüketimi var. Bu değer çok düşük olduğu için oyunun en çok kullandığı kaynak cihaz performansı, SD kartın boyutu ve okuma yazma hızı olduğunu da belirtelim.

Oyundaki bazı kısımlar internet ile bağlantılı çalıştığı için internet olmadan oynamak pek mümkün olmuyor. Çoğu kısımda göreceğiniz ödül videolarını internet üzerinden yüklendiği için bu ödülleri de almak için internetinizin açık olması gerekiyor.

Editörün Notu

Oyunun başından itibaren Sid, Manny ve Diego ‘nun yardımlarıyla oynadığımın bu oyundan daha çok android strateji oyunlarının havasını hissettim. Ama oyun Google Play ‘de android Klasik oyunlar kategorinden yer alıyor. Çok yüksek şiddet unsuru görmedim. Android Oyun PEGI 7 olarak yayınlanmış. Hafif şiddet öğeleri olduğu yazılmış.

Oyunda görev bekleme sürleri kısa olduğu için neredeyse kesintisiz bir şekilde oynanabiliyor. Bu konularda GameLoft firması çok fazla tecrübeli olduğu için oyunun hem optimizasyonu hemde senaryonu beğendim. Bunun üzerine de android oyunları arşivine girmeye hak kazandı.

Sizlerde bu kahramanaları seviyorsanız ve oyunda onlarla vakit geçirmek istiyorsanız oynamanızı tavsiye ederim.

Kalın Sağlıcakla…

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir