Ninja Arashi

ninja arashi mobil oyunBir ninjasın. İsmin Arashi. Oğlun kötü Orochi tarafından kaçırılmış ve köyün yakılmış. Artık sen oğlunu kurtarmak için savaşan bir savaşçısın. Onu tutsaklıktan kurtarman gerekiyor. Bunu bilen Orochi onu çok uzak diyarlara götürmüş. Çok zorlu bir yolculuk seni bekliyor. Oyunumuzun senaryosu bu şekilde.

Şimdi Ninja Arashi Android Oyununu incelemeye başlayalım.

Android Oyun Hakkında

Oyun 2d platform üzerinde oynanıyor. Kullanılan grafikler gölge tarzında ama oyunun arka fonundaki sahneyle derinlik verilmiş. Aslında iki sahne üst üste bindirilerek boyut elde edilmiş. Zaten platform oyunlarından sahneler üst üste yerleştirilerek ve bu sahnelerin ekrandaki akış hızlara değişik tutularak oyuna boyut verilebiliyor.

ninja arashi android oyunlarSiz ekranın ortasına yakın bir yerde sabit olarak dururken sahne sağa veya sola akıyor. Bu esnada karşınıza ya düşman unsurları çıkıyor ya da bazı engeller bulunuyor.Amacınız bunları geçerken yara almadan o anki bölümü bitirmek. Bu kısımlarda ya zamanlamayı doğru yapmalı ya da silahınızı kullanmanız gerekiyor.Çünkü bazen düşmanınıza uzaktan yıldız atmak daha az risk içeriyor.

Oyun ilk seviyede, yakılmış köyünüzün içinden başlıyor. Ama asıl tehlikeler köyünüzün sınırlarından çıktıktan sonra önünüze çıkacak. Bu tehlikenin dışında ilerlerken bazı gizli alanları da bulabilirsiniz. Bu alanlardan bir hayli para bulduğunuz da oluyor. Duvarlara vuruş yaparak bu alanları açabilirsiniz. Oyunun ilk seviyelerinde bu alanlardan daha az kazanırken, ilerledikçe bu kazancınız artacaktır.

ninja arashi android oyunuOyunda yaklaşmamanız gereken ölümcül şeyler için kırmızı tonlar seçilmiş. Bunlara dokunduğunuz anda oyuna son yükleme alanından devam ediyorsunuz. Oyunda tehlikeli olan şeyler sadece bu ölümcül tuzaklar değil. Orochi ‘nin kötü askerleri de sizi durdurmak için herşeyi yapacaklardır. Buna emin olun.

Sizin gitmenizi engelleyecek bu kadar unsur varken sizin avantajlarınız yok mu? Tabiki var. Öncelikle şekil değiştirip belirli bir süre gizlenebiliyorsunuz. Uzaktan yıldız atabiliyorsunuz. Çok hızı kayarak kılıçla saldırabiliyorsunuz. Aynı zamanda çok yükseklere de zıplama yapıp duvarlara tutunabiliyorsunuz. Kısacası sizinde yetenekleriniz az değil.

Oyun ekranında sol taraf hareket için (sağa ve sola gitmek için) sağ taraf da atak yapmak için kulanılacak tuşlara ayrılmış. Çoğu oyunda bu şekilde yapılandırıldığı için bizler kontrol konusunda herhangi bir zorluk yaşamadık. Rahat ve akıcı bir şekilde oynayabildik.

Teknik İnceleme

Android Oyun ilk yükleme esnasında Toplam 93 MegaByte ‘lık bir alan kapladı. Bu alanın genelini uygulama kapsıyordu. Veri kullanımı 456 KB gibi çok küçük bir rakam. Yani oyun ilerledikçe oyunun kapladığı yerin çok büyümesi öngörülmüyor. Oyun yeni kurulmuşken önbellek tüketimi de 628 KiloByte gibi çok fazla değil.

Oyunun testlerinde herhangi bir donma yada kilitlenme yaşamadık. Oyunun akıcılıkla ilgili de bir şikayetimiz olmadı. Bizim gördüğümüz bir çok cihazda oynanabilir nitelikte bir oyun.

Editörün Notu

Android Macera oyunları kategorisinden bir oyun incelemeyeli uzun bir süre olmuştu. Özellikle 2d platform oyunlarını oynarken aldığımız zevki tazelemiş olduk. Oyunun senaryosu ve akıcılığı hoşuma gitti. Görsel olarak gölge kullanılmış olması oyunun grafik olarak da rahatlamasına vesile olmuş. Ama android oyuna farklı bir hava katmış. Açıkcası bazı yerlerde çok zorlansamda oyunu sevdim. Sizlerde arada bir macera oyunu oynamak isterseniz tavsiye edebileceğim bir oyun olduğunuda belirmek isterim.

Android macera oyunları kategorisinde bugün incelemeye aldığımız Ninja Arashi Android Oyunu, 2d platform oyunlarını sevenler için android oyunları arşivindeki yerini almış oldu.

Kalın Salıcakla.

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir