Jurassic Survival Aksiyon Oyunu

jurasssic survival mobil oyunEğlenceli android aksiyon oyunlarından biriyle daha birlikteyiz. Oyun aslında strateji sayılabilecek tür de bir oyun. Son zamanların tercih edilen toplama görevlerinin strateji ve aksiyon ile birleşmiş hali. Şimdi bu oyunu detaylı bir şekilde inceleyelim.

Android Oyun Hakkında

Oyununa başlarken elinizde minimum ekipman olduğunu söylememize artık gerek yok. Her oyunun başlangıcında olduğu gibi ekipmanları çevreden elde edeceğiz. Oyunun başında oynanış ile ilgili ipuçları veren ekranlar ile karşılaşıyorsunuz. Açıkcası bunlar işimizi kolaylaştırcak türden bilgiler veriyor.

Oyunda ilk çıktığınız alan size ait olarak belirlenmiş. Bu bölgede evinizi kurmadan çevre bölgeleri keşfetmeye gidemiyorsunuz. Kendinizi koruyacak boyutta bir ev inşa etmeniz gerekiyor. Bu evi inşa etmek için çevreden topladığınız ağaçları kullanmalısınız. Daha ilerki seviyelerde bu evi geliştirip mobilyalar ile döşeyebileceksiniz.

jurasssic survival android oyunuGenelde bu tür oyunlarda insanlar zombilere karşı oynarlar ama bu oyunda sizin türünüzü yoketmek isteyen dinazorlar var. Çeşitli boylarda ve güçlerde olan bu vahşi canlılar dünyanın her yerine yayılmış ve sizin arazinize de giriş yapıyorlar. Her girişlerinde çevreye büyük zararlar veriyorlar.

Sizde bu tehlikeli ortamda kurmuş olduğunuz evin içini yaşayabilecek koşullara getirmeye çalışmalısınız. Yiyecek sıkıntınızın olmaması için bir bahçe kurmalı, duş için bir banyo inşa etmeli, yağmur suyunu biriktirip içecek su stoklamalısınız. Tabiki bunlar en temek ihtiyaçlar. Oyunun ilerleyen seviyelerinde bu alternatifler çoğalacak ve bir çok ekipmanınızı da kendiniz yapacak duruma geleceksiniz.

Eğer ki evinizin dışındaki alanlara gitmek isterseniz iki seçeneğiniz oluyor. Biri yürümek, diğeri koşmak. Koşmak için belirli bir enerji depolamış olmalısınız. Çünkü dakikalar süren bir yere gitmek için saniyeler harcıyorsunuz. Bu tür keşifleri oyunun ilerleyen safhalarında çok daha fazla yapacaksınız. Kendi arazinizdeki kaynakların bir çoğunu tükettiğinizde yapacağınız tek şey çevredeki kaynaklara yönelmek olacaktır.

Bu arada haritaya detaylı bakarsanız. Rakiplerinizin de olduğunu görüyorsunuz. Sizin gibi evini kurmuş ve çevreden toplama yapan insanlarda var. Bu insanlar ile arazi de karşı karşıya gelirseniz onların ellerindekini almak içinde onlarla savaşmanız gerekiyor.insanlar dışında dinazorların da üzerinden yiyecek, deri, ip gibi materyaller çıkıyor.

Toplamalar esnasında ilk yapmanız gerekenlerden biri çanta elde etmek. Bu çanta taşıma kapasitenizi sekizden onaltıya çıkarıyor. Bazen inbox’ı da kontrol etmelisiniz. Buradan size su ve yiyecek geliyor.

Teknik İnceleme

70 MegaByte’lık bir indirme yaparak Toplamda 240 MegaByte’lık bir oyun Jurassic Survival. Önbellek tüketimi oyunun ilk aşamalarında 816 KiloByte seviyelerinde görülüyor. Oyun ara yükleme alanlarında oluştuğu için optimizasyonu iyi yapılmış. Zaten bu yükleme alanları oyunun o anki oynama kısımlarını kapsadığı ve diğer bölümlerin verilerini kapsamadığı için kasılma veya yavaşlama olmuyor. Oyunu arkaya attığınızda da bazı işlerde devam ediyor. Örneğin bir yerden bir yere giderken oyunu kapatsanız da, oyunu arkaya atsanız da saat ilerledikçe adamınız yerine ulaşmış oluyor.

Editörün Notu

Mishka Production tarafından yayınlanan android oyun içerik değerlendirmesi PEGI 16 “Yüksek Düzeyde Şiddet” olarak görülüyor. Oyun Türkçe değil. Ama bu oyunu oynamaya pek engel değil. Oyunun mantığını anladıktan sonrasında bir kılavuza da ihtiyacınız olmuyor.

Android Aksiyon oyunları kategorisinde Google Play’de yayınlanan Jurassic Survival oyunu zevkle oynadığımız android oyunları arasında yerini şimdiden aldı. 1 Milyon indirmeyi geçmiş oyunu sizlerinde denemesini tavsiye ederiz.

Salıcakla Kalın..

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir