Stick War Legacy

stick war legacy mobil oyunBugünkü android oyunumuz çöp adam savaşlarını strateji ile pekiştiren Stick War Legacy android oyunu. Oyunda çöp adamların olması ve görsel ayrıntıların olmaması sebebiyle çok opsiyonel bir hale getirilmiş. Yani ekran boyuna yakın stickman ‘ler ile oynayabileceğiniz kadar ilerleyebiliyorsunuz. Şimdi detaylı olarak oyunumuz inceleyelim.

Android Oyun Hakkında

Oyuna birer madenci, okçu ve savaşçı ile başlıyorsunuz. Amacınız madenciniz sizin için çalışırken onu korumak. Çünkü onun çalışması sizin daha fazla savaşçı için para kazanmanız anlamına geliyor. Oyunun ilk seviyelerinde madenciler ve savaşçıların toplamı 40 ile sınırlı. Bunun üzerine çıkamıyorsunuz.

Aynı platformun sonunda sizin gibi madencileri ve savaşçıları olan rakibiniz var. O da aynı şekilde para kazanıp savaş gücünü arttırmak için çalışıyor. Bunun sonucunda yeni askerler ve okçular yetiştiriyor. Aynı sizin gibi. Peki bu hazırlık ne için diyebilirsiniz. Tabiki size saldırıp madenlerinizi ele geçirmek için.

stick war legacy android oyunlarıSadece savaşçılarını öldürerek madenlerini ele geçiremiyorsunuz. Bunun için rakibinizin kalesinin önündeki heykelini yıkmanız gerekiyor. Rakibinizin sizi yenmesi içinde aynı şekilde sizin heykelinizi yıkmalı. Oyunda seviye ilerlerken bu heykeli de 3 ayrı noktadan güçlendirmek gerekiyor. Bu sayede daha zor yıkılacak seviyeye geçiyor.

Oyun ilerledikçe personel sayınızdaki sınır da yükseliyor. Bununla beraber miğferli ve mızraklı askerleriniz savaş gücünüze ekleniyor. Tabiki daha sonrasında büyücüler ve daha güçlü asker kadroları oluşturmak için yeni askerler de gelecek.

Her oyun geçişinde veya mağlubiyetinizde bir reklam izliyorsunuz. Geçiş reklamı olduğu için 30 sn kadar sürüyor. Ama bunun dışında banner reklamlar yok. Galip gelmişseniz askerlerinizin eksiklerini gidermeniz için onları geliştirmeniz gerekiyor. Bu gelişimleri ölçüsünde daha iyi saldırı veya defans yapabiliyorlar.

Teknik inceleme

stick war legacy android oyunlarToplam 100 Megabyte’lık bir android oyun. Oyunun tamamı cihazda tutuluyor. SD kart verisi 516 KiloByte kadar az. Bunun yanında 9,8 MegaByte’lık önbellek sarfiyatı var. Bu veriler yeni kurulmuş 1.6 versiyonu için geçerli. Oyunun kapasitesi değiştikçe farklılıklar gösterecektir.

Bu hali ile performans testlerimizi başarı ile geçti. Aynı anda 2-3 oyun açarak zorlamaya çalıştık. Oyunun akışında herhangi bir problem yaşamadık. Oyun açık değilken de arkada herhangi bir process çalıştırmıyor. Bu inceleme sonrasında oyunun temizliği konusunda da emin olduk.

Editörün Notu

Android Strateji oyunları artık o kadar gelişti ki bir zamanlar pc de oynadığımız oyunların hazzını verecek düzeylere yaklaştı. Oyunun stickman (çöp adam) tarzında olması ve sabit bir platform da geçiyor olması oyundan zevk almayacağınız anlamına gelmiyor. Oyunu yükledikten sonra hemen inceleme yazısı yazmıyorum. Biraz oyunu oynamaya çalışıyorum. Dışarıdan bir oyuncu gözüyle bakıyorum. Ama bazen oyun gerçekten kendi dünyasına kaptırıyor. İncelemek için değil de oynamak için bu defa cihazı elinize alıyorsunuz.

İşte o android oyunlarından bir tanesinin daha inceleme yazısı burada bitti. Beğenerek oynadığımız incelerkende haz duyduğu android strateji oyunlarından olan Stickman Legacy oyunu, android oyunları arşivine girmeyi haketti. Tavsiye edebileceğim android oyunları arasından bir tanesi daha sitede hayat buldu.

Kalın Salıcakla…

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir