Rölanti Otomobil Fabrikası Oyunu

rolanti araba fabrikası mobil oyunBir Idle oyunu daha incelemeye karar verdik. Bundan önce Idle Miner oyununu çok sevmiş  hem teknik hemde oyuncu gözüyle testlerini yapmıştık. Bu defa araba fabrika işletmesi için bir adım atıyoruz ve Rölanti Otomobil Fabrikası Oyunu ‘nu oynayarak tecrübelerimizi sizinle paylaşmaya başlıyoruz.

Android Oyun Hakkında

Oyuna boş bir arazi üzerinde başlıyorsunuz. İş istasyonu, Depo, Otopark alanlarınız var ama oyun başında çok güçlü bir firma değilsiniz. Bu yüzden bir kaç çalışanınız ve kaç departmanla sınırlı. Oyunda ilk yapılacaklar arasında personel sayılarını arttırmak geliyor.

Zaten fabrikanız ilk seviyelerinde sadece aracın şaşesini yapabiliyor. Zaman içinde süspansiyon, motor gibi birimleri yapacak tesisleri de fabrika içinde kurmalısınız. Bu sayede kazancınız maksimum seviyelere çıkabiliyor. Bunları kurdukça fabrikadan çıkan araçlar yavaş yavaş arabaya benziyor.

rolanti araba fabrikası android oyunOyunun ilk seviyelerinde her otomasyon alanına elle müdahale etmeniz gerekiyor. Yani hammaddenin işlendiği tesisin üzerinde bir anahtar çıkıyor. Siz bu anahtara tıkladıkça tesiste çalışma başlıyor. Ama seviye atlayınca bu iş için çalışanlarınız oluyor ve işleri onlar yönetiyor.

Oyun ekranının sağında açılır menüde hammadde alımı, posta kontrolü, işçi alımı, rakipleriniz ve durumları ve üretim ile detayları izleyebileceğiniz, yeni icatlar yapabileceğiniz ekranlar var. Şunu da belirtelim ki oyunda 3 vardiye var. Hepsi için ayrı ayrı işçi alımı yapmanız gerekiyor.

Oyundaki kazanç ve başarı fabrika içindeki tesislerin güncel tutulması ile orantılı. Ama tesislerin güncellenmesi biraz zaman alabiliyor. Bu güncelleştirmelerde tesiste çalışma yapılamıyor. Mecbur beklemek gerekli. Beklerken de oyunu açık tutmanız gerekiyor. Yoksa oyun ilerlemiyor.

İlk seviyelerde oyunu anlamanız ve yapmanız gerekenler için ekranın belirli yerlerinde “+” işaretini görüyorsunuz. Bu alanlara tıkladığınız da oyun kılavuzu hangi tesisin kurulması gerektiğini söylüyor. Tabi ki bu tesisleri de ücretsiz kurmuyorsunuz. Bunun için kısıtlı imkanlarla çalışan fabrikanızdan gelen geliri kulanıyorsrolanti araba fabrikası android oyunlarıunuz.

Teknik İnceleme

115 Mb ‘lık çok büyük olamayan bir android oyun. Unity oyun motoru kullanılarak yapılmış. Doğru optimize edilmez ise Unity kaynak kullanımı konusunda biraz bonkör olabiliyor. Bu yüzden testleri yaparken ayrıntılara çok dikkat ettik. Bu yüzden oyunu standart bir tablet üzerinde test ettim. Herhangi bir kilitlenme, donma yaşamadım.

Yeni kurulduğunda 2 Mb kadar veri alanı kullanıyor. Tabiki oyunda ilerledikçe bu alan artacaktır. 8 MB kadar da önbellek tüketimi var. Aşırı sayılmaz.

Editörün notu

Oyunun incelemesini yaparken oyun eğiticisinin çok yeterli olmadığını farkettim. Biraz daha belirgin şekilde animasyonlar ile desteklenmeli. Belirli bir yaşın altındaki android oyuncular oyuna hakim olması zaman alabilir. Özellikle ekranın solundan açılan pencerede sadece simgelerin olması biraz kafa karışıklığı yapabilir. Bunlar tabiki oyunun ilk safhalarında yaşanabilecekler.

Şimdi olumlu taraflara bakalım. Oyunun verdiği hazzı sevdim. Bir otomasyonun en tepesinden müdahale ederek, eksikleri görerek diğer rakipleriniz ile yarışıyorsunuz. Oyunu oynadığınız sıklığa göre de hediyeler alıyorsunuz. Bu da oyunda daha motive olmayı ve vakit geçirmeyi sağlıyor.Belirli seviyelere geldiğinizde aldığınız ödüller de bunları destekliyor.

Oyun iyi Türkçeleştirilmiş. Dil konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı garanti ederim.Bunun yanından bir çok ülkeden oyunu oynayanlar var. Biz bu incelemeyi yaptığımızda Türkiye onyedinci sırada idi.

Zevk alarak oynadığımız ama eksiklerini de görerek test ettiğimiz bir android oyun incelemesini daha bitirdik. Oyun hoşumuza gitti ve android simülasyon oyunları kategorisindeki bu oyunu, android oyunları arşivine almaya karar verdik.

Kalın Salıcakla

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir