Idle Miner Madenci Oyunu

idle miner mobil oyunBugünkü inceleyeceğimiz Idle Miner Madenci Oyunu kazma kürekle madende kazı yaptığınız bir oyun. Oyuna sadece bu yaklaşımla baktığınızda oyunun sürekleyiciliği yok gibi gelebilir. Ama öyle değil. Çünkü oyunda sadece bir noktaya müdahalede bulunmuyorsunuz. Başlangıçta yüzeye yakın bir maden kuyunuz varken, oyun ilerledikçe işler daha da kızışıyor. Kuyu sayıları artıyor. Tabiki iş yükü de. Bakalım oyunda bizleri neler bekliyor.

Android Oyun Hakkında

Oyun başlarken bir hazır kuyu açılmış üç adet çalışanınız var. Bunlardan birisi maden kazıcısı, diğeri madeni yukarı nakletmek ile görevli, üçüncüsü ise madeni fabrikaya taşıyor. Oyunun başında bunların hepsini el ile dürterek çalıştırıyorsunuz. Tabi ki kuyunuz bir tane ise bu çok sorun olmayacak ama ilerde 20-25 adet olduğunda bunu kontrol etmek mümkün olmadığı için yöneticiler alıyorsunuz.

idle miner android oyunOyunun başında bahsettiğimiz her bir ekip için bir yönetici alıyorsunuz. Bu yöneticiler işin devamlılığı için gerekli. Sizde büyük patron olarak maden işinizin ilerlemesini ve yeni kuyu yatırımları yapmaya zaman ayırabiliyorsunuz.

Oyun tek bir noktadan seviye atlamıyor. Kazıcı ekibi ayrı, yüzeye çıkaran ekibi ayrı ve fabrikaya götüren ekibi ayrı yükseltmeniz gerekiyor.Birbirlerinden farklı seviyede olmaları işleri de bozuyor. Bu defa birikmeler yaşanabiliyor. Ya da bazı işçiler daha az çalışıyor. Kazançları eşit olmuyor.

Yeni kuyu açma fiyatları da derinlik arttıkça fazlalaşıyor. Ama bununla birlikte geliriniz de gitgide yükseliyor.Hata seviyeye göre ekiplerdeki sayılardada yükselme oluyor. Ayrıca kuyu sayısı çoğaldıkça haritada bulunan başka bölgelerde de maden işletmesi kurabiliyorsunuz.

Bir madende tekbir ürün çıkmıyor. Derinlere inildikçe maden türünde değişiklikler var. Bu tür değişiklikler de gelirinizde olumlu etkiler de bulunuyor. Tabiki derinlere inerken sorunlarla da karşılaşmıyor değilsiniz. Bazı katmanlar çok sert oluyor ve kuyunun açılması için bazı çalışmalar gerekiyor. Bunları da belirtilen süreleri bekleyerek geçiriyorsunuz.

Teknik İnceleme

Toplamda 113 MegaByte alan harcayarak kurulumu gerçekleşen bir android oyun Idle Miner. Bunun beraberinde 4,43 Megabyte ‘lık bir önbellek tüketimi oluyor. Bu orandaki bir oyun için çok fazla sayılmaz. Veri alanı artışına baktığımızda kilobyte cinsinden yükselmeler oluyor. Bu da oyunun oynarken harcadığı veya harcayacağı alanlarında çok yüksek olmadığını gösterir nitelikte.

Oyunu oynamayıp arkada çalıştırdığınızda neler oluyor. Şimdi ona da bakalım. Oyunu açıp arkaya atabiliyorsunuz. Bu durumda madenciler çalışmaya devam ediyor. Ama görsel olarak tüketim yapmıyorlar. Yani cihazda bu şekilde bir kasılmaya da sebep olmuyor. Oyuna geri döndüğünüzde “Madencilerin Sen Yokken İyi Çalıştı” mesajını gösteren bir pencere ile karşılanıyorsunuz. Olmadığınız zaman dilimindeki kazancınızda burada yazılı oluyor.

Uzun lafın kısası oyun cihazımızı çok zorlamadı. Bu oyunu oynamak için yeni nesil bir cihaz ihtiyacı görülmedi. Çoğu cihazda sorunsuz oynayacaktır.

Editörün Notu

Bir oyunu incelerken, oyunun beni ne kadar kendine bağladığına bakıyorum. Bazı oyunların incelenmesi çok uzun zaman almazken bazılarını incelemekten ziyade oynamaya dalabiliyorum. Bu oyunda onlar dan biri oldu. Bir kuyu daha açayım, bir level daha alayım derken birde baktım oyunu incelemiyorum resmen oynuyorum.

Oyunun dinamik tarafı fazlasıyla oyuncuyu bağlıyor. Aynı zamanda oyunun PEGI 3 olarak içeriğinde zararlı herhangi bir unsurun olmaması oyuncu kitlesinin büyük olmasına sebep olmuş ki şu ana kadar 5 milyon civarı indirme elde etmiş.

Android Simülasyon oyunları kategorindeki Idle Miner android oyunu, beğendiğimiz ve incelerken de zevk alarak oynadığımız android oyunları arasındaki yerini aldı.

Eğer sıralı görevleri seviyorsanız. Eğer yönetmeyi seviyorsanız bu oyunu en az bir kere oynamak için yüklemenizi tavsiye ederim.

Kalın Salıcakla

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir