CafeLand Restaurant Oyunu

cafeland mobil oyunKöşe başında bir kafe açmak sanırım çok ucuza mal olmaz. Köşe başı olmasa da çok ucuz bir işlem değil. Bugünkü Android oyunumuzda yani CafeLand Restaurant Oyunu ile ticarete atılıyoruz. Bakalım başarılı olabilecek miyiz?

Android Oyun Hakkında

Kısıtlı bir sermaye ile başladığımız oyunda müşterilerimize kendimizi sevdirmek için yapmamız gerekenler çok da basit değil. Oyunun başında biraz basit gibi görülebilir ama ilerledikçe hem servis yapıp hemde yemek yapmak sizi bir hayli zorlayacak. Özellikle temizliği de sizin yaptığınız düşünülürse, müşteriler ve çevre koşulları yüzünden yorgun düşebilirsiniz.

Oyuna kısıtlı bir sermaye ile başladığınızı söylemiştik. Bu sermaye ile oyun 1 masa 2 servis tezgahı, 2 ocak ve bir kasa görevlisi olarak başlıyor. Müşteriler arttıkça bu seviyede ilerlemek de mümkün olmuyor. Masa ekliyorsunuz alan yetmiyor. Tasarımı düzgün yapmıyorsunuz, müşteriler heryere ulaşamadığı için şikayet ediyorlar. İçecek otomatları uzak diye şikayet eden bile oluyor.

cafeland android oyunuOyunda alanın genişletilmesi için belirli seviyeye ulaşmış ve istenen kadar parayı elde etmiş olmak gerekiyor. Zaten alanı genişlettiğinizde herşeyi yeniden dekore etmeniz de gerekli. Bu arada masa sayısı arttıkça müşteri sayısında aynı ölçüde artış oluyor.

Mümkün olduğunca servis tezgahlarını boş bırakmayın. Anında geliriniz düşer. Burada zamanlama önemli. Çünkü bazen aynı anda yiyecek stoğunuz bitebiliyor. Bu da hemen kızgın müşterilerin cafeyi terketmesi ile sonuçlanıyor.

Hareketli bir alan olduğu içinde sürekli temizlik için uyarılar çıkıyor. Bunları çok geç kalmadan temizlemek gerekli. Temizliğe dikkat etmeniz bol müşteri ve bol bahşiş demek.

Müşterilerin tepesinde yeşil gülen surat görüyorsanız herşey yolunda demek oluyor. Bunun aksine kırmızı kızgın emojiler ise sıkıtılı olan durumlara işaret ediyor. Oyun boyunca bunları anlamak için tepelerindeki okuma balonlarına tıklamak ve dertlerini dinlemek lazım. Sonuçta müşteri veli nimet.

Teknik İnceleme

Toplam 232 MegaByte yer kaplayan klasik türde android oyun yaptığımız teknik incelemelerde 7.3 MegaByte ‘lık bir önbellek tüketimi gördük. Oyunun kapladığı yer küçük sayılmasa da test ettiğimiz cihaz da herhangi bir probleme yol açacak bir emare görülmedi.

Her zamanki yaptığımız gibi aynı anda bir kaç oyun açıp gerekli yükü oluşturup testimizi gerçekleştirdik. Bunlara rağmen oyunda bir takılma gecikme yaşamadık. Bizim gördüğümüz oyun çoğu cihazda sorunsuz oynanabilir nitelikte.

Editörün Notu

Zaman geçirmek için eğlenceli bir oyun. Ama ilgi alaka istediği için ayarlamaları yapıp arkada çalışsın diyemiyorsunuz. Oturup oynamak zaman geçirmek gerekiyor. Oyunda bazı ünlüleri davet edebiliyorsunuz. Tabi bunların da bir bedeli var. Ama oyuna farklı renk katmış oluyor.

Google Play’de Klasik oyunlar kategorisinde yer alan bu android oyun, incelememizin ardından android oyunları sitemizde yer alabilecek kalitede olduğunu kanıtladı. Bizler de diğer incelediğimiz oyunlar arasına aldık. Her yaşda kullanıcının oynayabileceği bu oyunu tavsiye ediyoruz.

Kalın Salıcakla

 

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir