Modern Strike Online

modern strike mobil oyunBu gün incelemeye alacağımız oyunun adı Modern Strike Online adında FPS türünde bir android oyun. Biz bu incelemeyi gerçekleştirdiğimizde 1.21.1 Versiyonunu yeni çıkmıştı. Oyunun online olması merakımızı daha fazla cezbetti ve 276 MegaByte ’lık yükleme gerçekleştirdik ve oyuna giriş yaptık.

Android Oyun Hakkında

Oyun, internet’in açık olması gerektiğini belirten bir uyarı ile sizi karşılıyor. Sonuçta online bir oyun ve internet malumdur ki gerekli. FPS ( First Person Shooter )türünde olduğu için oyunun kamerası bir nevi sizin durduğunuz alan oluyor. Ortam görüntüsü sizin gözleriniz izleniyormuş hissi veriliyor.

Genelde çoğu FPS oyunu aynı şekilde kumanda edilse de oyunun ilk bölümünde bir eğitim almanız için android oyununun nasıl oynanacağını gösteren bir eğitici var. Eğitimde gösterilen her direktife uyarak ilerlediğinizde oyuna giriş yapabiliyorsunuz. Oyun kontrol konusunda sol el ile ilerleme sağ el ile de ateş ve kafa çevirmenizi sağlayacağınız şekilde yapılandırılmış. Zaten hedefi bulduğunda otomatik ateş ediyorsunuz. El bombası atış talimi dahil tüm eğitimi bitirdikten sonra silah seçimi ve silah kişiselleştirme alanı açılıyor.

modern strike android oyunOyunda çok çeşitli silahlar ve teçhizat var. Bunların arasında tabancalar, tüfekler, makinalı tüfekler, makineli tabancalar, el bombaları ve zırhlar yer alıyor.Ama bunların hepsine sahip olarak oyuna başlayamıyorsunuz. Bazısını satın almanız hata kişiselleştirme için biraz da masraf etmeniz gerekiyor.Ekipmanlar dışında sağlık kiti, bot, kask ve eldiven gibi malzemeler de bulunuyor.

Sanıldığı herşey de paralı değil. Oyunda başarı elde ettikçe size bazı hediyeler de veriyor. Bu hediyeler oyunda işinizi kolaylaştırcak ekipmanlardan oluşuyor.

Android oyununda 8 ayrı savaş modu kurgulanmış. Bunların hepsi farklı beceri ve kabiliyet gerektiriyor.

Takım Ölüm Müsabakası : Takım Şavaşı
Ölüm Müsabakası : Herkes Herkese Karşı
Bombalı Takım Ölüm Müsabakası : Takım Savaşı
Düello Modu : Teke Tek Savaş
Bomba Modu : Bul ve Etkisiz Hale Getir.
Özel Tim : Özel Tim Görevi
HardCore Tüm Silahlardan 2 kat Hasar.
Özel Oyun : Arkadaşlarla Oyna

Teknik İnceleme

Oyun 276 Megabyte ‘lık bir yer kaplıyor. SD kart veri alanı ve uygulama alanı işin içine girdiğinde 377 MegaByte ‘ı buluyor. Tabi ki bu oyunun yeni yüklenmiş hali ile bu kadar alan harcıyor. Oyun güncellendikçe ve siz oyunu oynadıkça hem uygulama alanı hemde veri alanlarındaki boyutlar değişecektir.

Online bir android oyunu olduğu için Network olan bir alanda oynamanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde oyun kotanızdaki internetten götürecektir.

Oyunu oynadığımız cihazda herhangi bir performans sorunu yaşamadık. Her oyunu test ettiğimiz gibi bu oyun içinde arkada çalışacak bir kaç oyun açtık. Bunlara rağmen orta seviye bir cihazda rahatlıkla oynayabildik.

Editörün Notu

Oyunda çok hareket var. Yani bir an dikkatini kaybetseniz biri tarafından vuruluyorsunuz. Android oyunun online olarak oynanabiliyor olması da oyunu daha çekici hale getirmiş. Karşınızda yapay zeka yerine insanın olması oyunu daha zevkli hale getiriyor.

Açıkcası Google Play ‘de FPS oyunları arasında hatıra sayılır bir yer elde etmiş. Bence bunu da haketmiş. Şu ana kadar on milyon cihaza yüklenmiş görülüyor. Oyunun geri dönüşlerininde olumlu olduğunu gördük.

Bu Android Oyunu PEGI 16 olduğu için belirli bir yaşın altına hitab etmiyor. Oyunda aşırı derecede şiddet unsuru var. Bu yüzden 16 yaş ve sonrası için oynanabilir nitelikte bir android oyunu.

Android aksiyon oyunları kategorisinde inceleme uygun gördüğümüz Modern Strike Online FPS oyunu hoşumuza giden android oyunları arasındaki yerini aldı. Bu tür oyunları seven android oyuncularına tavsiye ederiz.

Kalın Salıcakla

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir