Last Battleground Survival

last battleground mobil oyunOyuna bir isim seçerek giriyorsunuz. Ayrıca oyun 24 dili destekliyor ve sizden bir dil seçmeniz isteniyor. Bir kılavuz oluşturulmuş ve başlarken kılavuza girmeniz mecbur tutulmuş. Slayt şeklinde yapılmış. İlerleyerek ve okuyarak bitirmeniz veya kılavuzdan çıkarak oyuna başlamanız için gerekli butonlar var.

Android Oyun İncelemesi

Bazı kısımlar alışılmışın dışında olduğunu söylemek isterim. Sunucuya bağlanmak ve önyükleme için loading ekranı yerine bir sayaç var. Bu sayaç ekranın üst tarafına yerleştirilmiş. İlk oyuna girmeye çalıştığımda fonksiyonunu da anlamadım. Hatta oyun kilitlendi sandım.

Oyunda bir sahaya helikopterle bırakılıyorsunuz. Denemek için inmem gereken yere inmeyip dfnize inmeyi başardım. Karaya yüzerek çıkmak içinde bir hayli yüzmem gerekti. Ama zamanım yetmediği için maalesef karayı görmeden ilk oyunumda boğuldum.

battleground android oyunAdaya indiğinizde de sizin gibi helikopterden atılan diğer rakiplerinizle kıyasıya mücadele etmeniz gerekiyor. İşin kötü tarafı öldüğünüzde yeniden uçaktan atılarak başlıyor. Ama bunun avantajlı tarafları da var. Çünkü indiğiniz yeri değiştirme imkanınız oluyor. Örnek olarak bir inişimde düz bir araziye indim ve çok ortalık da olduğum için çok kolay avlandım. Sonraki tüm inişlerimi binaların yanına yaparak korunaklı mevzilere doğru yapmaya başladım. Yani oyunda öldüğünüz de yeni oyuna başlarken kendinize yeni bir rota belirleyerek ilerleyebiliyorsunuz.

Her karşılaşma 32 oyuncu ile yapılıyor. Diğer oyuncuların ekipmanlarını dizmemiş olanları yakalamanız şansınızı arttırıyor. Çünkü silahı ve zırhı sağlam bir rakip gerçekten sıkı mücadele edebiliyor.

battleground android oyunOyundaki ada sandığım kadar da küçük değilmiş. Adanın diğer bir ucuna inmeyi denedim. Zaten iner inmez yapmanız gereken ilk iş ekipman toplamaya çalışmak. Sizden önce inenler bu konuda daha avantajlı. Silah dahil yeterli ekipmanı topladıktan sonra adanın güvenli bölgelerine doğru ilerlemeniz gerekiyor. Çünkü belirli bir süre geçtikten sonra adanın bazı bölgelerindeki bombalar patlatılıyor.

Ekipmanınızı çoğaltdıkça ekranda bunları yönetmeniz için gereken tuşlarda beliriyor. Örneğin silah aldıktan sonra, ateş etmeniz için bir tetik tuşu beliriyor. Oyunda bulunduğunuz yer ekranın sol köşesindeki haritadan görülüyor. Bunun üzerine tıkladığınızda adanın tam boy haritasını görebiliyorsunuz. Harita üzerinde güvenli bölgenin ilerleyişi de var. Süre diye bahsettiğimiz şey aslında güvenli bölgenin ilerleme hızı.

Teknik İnceleme

Oyun 43 MB’lık bir indirme ile kurulumu gerçekleştiriyor. Kurulduktan sonra 189 MB bir yer kaplıyor.ilk kurumun sonrası 1,30 MB önbellek kullanımı var. Ölçütlerine bakıldığında oyun kapasite olarak makinayı çok zorlamıyor. Testleri geçekleştirdiğimiz tablet de eş zamanlı olarak başka bir oyun daha açtım. İkisi aynı anda açık olmasına rağmen herhangi bir zorlanma, kasılma yaşanmadı.

Editörün notu

Bu oyun belki çok uzun saatler elinizden düşürmeyeceğiniz bir oyun değil ama survival oyunları arasında popüler olma sebeplerinden en önemlisi, oyunun çok dinamik bir yapısının olması. Hiç bir zaman aynı şeyleri tekrar etme gibi bir monotonluğu yaşatmıyor. Zaten herhangi bir pusuya yatma şansınız da olmuyor. Sürekli hareket halinde olmanızı gerektiren bir süre işliyor.

Android aksiyon oyunları kategorisindeki oyunda savaş temaları olduğu için oyun PEGI 12 olarak görülüyor. Yayıncının notları arasında Korku işaretlenmiş. Ama buna birde yüksek düzeyde şiddet eklenmiş olmalıydı.Bilginiz olsun oyun zevkli fakat oyunda şiddet yok diyemeyiz. Ama genede bizler bu bilinçle zevk alarak oynadık.

Kalın Salıcakla

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir