Galaxy Attack Alien Shooter

galaxy mobil oyunUzaydan gelen kötü güçler dünyayı istila etmek için ilerliyorlar.Dünyaya vardıklarında çok geç olabilir. Bu yüzden dünya liderleri dünyanın son ümidi olarak gördükleri seni onlara karşı gönderiyorlar. Bu kritik mücadeleyi kazanman gerçekten çok önemli.

Oyunun senaryosu Dünyayı kurtarmak üzere kurgulanmış. Sonuçta oyunda ilerlemek için bir motivasyon gerekli. Bana eski tip android arcade oyunlarını anımsattı. Tabiki eskiden oyunlarda bu kadar fazla efekt bulunmazdı. Oyunun daha ilk seviyelerinde iken ekran boyu efektlerle karşılaştım.

Android Oyun İncelemesi

Oyunda düşman grupları ile karşılaşıyorsunuz. Sayıları değişken ve başlangıçta saldırı güçleri de az. Grup içinde bazı uçaklardan rütbe ve uçağınızı geliştirmeniz için ekipmanlar düşüyor. Onları topladıkça hem görsel olarak uçağınız genişliyor hemde ateş gücünüz artıyor. Oyunun başında tek kanaldan ateş ederken, topladıklarınızla ekranın yarısını kaplayacak şekilde ateş gücünüz oluyor. Aynı zamanda ateş gücünüz normal atarlı mermiden lazere doğru ilerliyor.

galaxy android oyunHerhangi bir seviyede vurulursanız. Aynı seviyenin başından oyuna devam ediyorsunuz. Sadece o seviyedeki kazandığınız puan da sıfırlanmış oluyor. Oyunu kısa sürede bitirmek puanı olumlu etkiliyor.

Oyunun zorlukları sadece rakibin de ateşe ateşle karşılık vermesi değil. Bazen uçaklarını üzerinize sürüyorlar. Durdurmak için tek çare vurarak düşürmek oluyor. Zorlukların hepsini buraya yazmak mümkün değil. Zaten her şey anlatılırsa oyunda size süpriz bir şey kalmaz.

Toplam olarak oyunda şu an itibariyle 60 ayrı seviye var. Bazı seviyelerde Bölüm sonu düşmanları ile de karşılaşacaksınız. Bunlar doğal olarak diğerlerinden çok daha zorlular.

Her yeni oyuna başlamadan önce bir reklam izlemeniz gerekiyor. Oyun aralarına konmuş olması bölünmeden oyunu bitirmeniz için iyi düşünülmüş. Zaten oyunda kaybettiğiniz seviyeler arasında da reklam izliyorsunuz.

Teknik İnceleme

galaxy android oyunuOyun 35 Mb lık bir indirme ile kuruldu. İndirilen oyun paketinin açılmış hali 124 MB civarında tutuyor. 88 MB gibi büyük bir bölümünü SD kart üzerine kurmuş. Oyun dördüncü seviyeye gelene kadar 3.1 MB veri boyutu alanı harcadı. Önbellekteki yer işgali 552 Kb gibi çok küçük ölçekte.

Yani oyun bir çok cihazda oynanabilir gibi görünüyor.Biz de herhangi bir takılma yapmadan oyunu oynayabildik. Teknik incelememizi olumsuz kılacak bir unsurla da karşılaşmadık.

Editörün Notu

Galaxy Attack: Alien Shooter android Oyunu şu ana kadar 10 milyondan fazla cihaza yüklenmiş. Yorumların büyük bir kısmı olumlu görünüyor. Eski tarz arcade oyunları sevenler için onları aratmayacak şekilde dizayn edilmiş. Tabletle oynamak daha eğlenceli. Özellikle kontrol konusunda tabletin geniş alanı çok daha konfor sağlıyor.

Android oyunun, hafif şiddet içerdiği yapımcısı tarafından belirtilmiş. Zaten oyun PEGI 7. Bence burada belirtilen şiddet gerçek canlı unsurlara yapılmadığı için PEGI puanı daha düşükte olabilirdi. Ama şunu da görmek gerek ki kendini daha farklı göstermeye çalışan bir uygulama değil.

Artıları ve eksileri ile oyunu inceleyip sizlerin görüşlerine sunmaya çalıştım. Benim zevkle oynadığım bir oyun olarak tabletimdeki yerini aldı. Android arcade oyunları kategorisindeki bu arcade oyunu, android oyunları arasındaki yerini aldı. Bu tür oyunları seviyorsanız tavsiye ederim.

Kalın Salıcakla

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir