Last Day Survival

last day mobil oyunAndroid Oyuna bir boxerla başlıyorsunuz. Ellerinizde kendinizi savunacak da hiç bir ekipman yok. Toplayacağınız materyalleri oyunun içindeki öne çıkan işaretlerden anlayabiliyorsunuz. Mesela bazı cisimlere yaklaştığınızda bir halka içine giriyorsa üzerine gelip kontrol etmeniz gerekiyor.

Kendi bölgenizdeki kaynakları sonraya saklamamanızı tavsiye ederim. Ben ilk oynayışımda bunu yapmak istedim ama çoğu toplama görevini yapmadan çıplak ellerle haritadaki diğer bölgeler daha tehlikeli olduğu için iki kere zombi saldırısına uğradım.

Oyun Hakkında

Toplama işlerini yaparken adamınız susuyor, acıkıyor. Bu ihtiyaçlar çok kritik seviyelere ulaşırsa da hayatını kaybediyor. Bu yüzden verilen görevleri de yaparken sağlık durumunuza ve hayatta kalmak için toplamanız gereken öncelikteki araçlara dikkat edin. Topladığınız besinleri tüketerek hayatta kalabiliyorsunuz.

Oyunda ilk yapılması gerekenler bir barınak ve bir ateş yakmak. Zaten oyun sizi görevlerle bu konuda yönlendirecek. Harita da görev alanı yeşil ışıklı bir alan gibi gösteriliyor. Haritadaki mesafeler uzunluğuna göre değişen sürelerde gidilebiliyor. Bu süreyi kısaltmak için özel bir ücret ödemeniz yada reklam videosunu izlemeniz isteniyor. Tabi ki reklam videosu sürekle izleyerek ilerlemek mümkün değil. Bazen haritadaki normal süreleri beklemek en mantıklısı gibi. Bazı alanlara da giriş yetkiniz olmadığı için gidemiyorsunuz.

last day andorid aksiyon oyunlarıOyun toplama , yerleşme telaşı içinde başlıyor ama aslında bunları yaparken yaşadığınız saldırınların dışında evinize doğru gelen bir zombi topluluğu görülüyor. Her geçen sürede yaklaştıklarını da görebiliyorsunuz. Bu yüzden onlar gelmeden bir ev inşa etmeniz ve yiyeceğinizi sağlayacak bir ekili alanınızın olması gerekli.

Toplama görevlerini yerine getirirken oyun ilerledikçe büyüyen bir taşıma yeriniz var. Bu taşıma yerine topladıklarınızı koyabildiğiniz gibi bazı giysileri da üzerinize giyebiliyorsunuz. Ya da silahları kullanmak için üzerinize alabiliyorsunuz.

Oyunda topladıklarını birleştirecek kadar spesifik araçlarda yapabiliyorsunuz. Örnek olarak bir motor yapıp daha uzun mesafelere gitmeniz mümkün.

last day android oyunuOyunda para ile alabileceğiniz ekipmanlar da var. Ama doğal yollarla oyunu oynamak oyunun kendi akışında daha zevkli görünüyor.

Oyundaki görevlerin çoğu birbiri ile bağlantılı oluyor. Yani almanız gereken bir araç var ama kapalı bir kapının ardında duruyor. Kapıyı açmak için bir levye gerekebiliyor.

Oyunda Türkçe yok. Oyunda çok iletişim de yok. Menuler arasında hareket etmeniz yeterli. Ama desteklenen dilleri biz genede çıkarttık. Oyunun desteklediği diller aşağıdaki gibidir.

Rusça
Almanca
İtalyanca
Fransızca
İspanyolca
Portekizce

Teknik İnceleme

Android Oyun, cihazında yeni yüklenme durumunda 209 MB gibi bir yer işgal ediyor. Önbellekte de 14,5 MB lık bir kulanımı söz konusu. Bunlar sadece başlangıçtaki durumları. Örnek vermek gerekirse çok kullanmadığınız uygulamaların önbelleğini aralıklarla silebilirsiniz. Android Oyunu orta seviyeli bir tabletle test ettik. Görsel olarak da performans olarak da hiç bir sorunla karşılaşamadık.

Oyunun Görsel seçenekleri arasında Az Yüksek, Ultra, seçenekleri var. Görüntü kalitesini cihazınızın performansına göre ayarlayabiliyorsunuz. Aynı ayarlar içinde. Oyunun sesini ve müziğin sesini açıp kapatabilirsiniz.

Editörün Notu

Oyunun Oynanabilirliği ile verdiği zevk çoğu zaman aynı paralelde seyreder. Bu oyunda iki elini kullanarak rahat bir kullanılabilirlik ile oynayabiliyorsunuz. Oyunda tek sıkılabileceğiniz transport özellikler ve sürelerin uzun olması. Oyunda para harcamanız için yapılmış kısımlar bunlar. Geçiş sürelerini bekleyerek de oyunu oynamak mümkün.

Android Aksiyon oyunları kategorisinde incelediğimiz bu Last Day on Earth Survival oyunu, beğenerek oynadığımız android oyunları arasına aldık. Açıkca söyleyebilirim ki genel itibariyle oyun beklentilerimizin üzerinde çıktı. Bir de şu beklemeler olmasaydı..

Kalın Salıcakla

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir