Cover Fire

cover fire mobil oyunBu gün popüler aksiyon oyunu olan Cover Fire’ı incelemeye alacağız. Bu oyunu test ederken oyun başlangıcında oyunun kapasiteli bir oyun olduğu için cihazınızda yavaşlamalara sebep olabilir şeklindeki uyarısını dikkate alarak test için kullandığım cihaz da ikinci bir oyun daha açtım. Bu zorlamanın oyun kalitesine bir etkisi olup olmayacağını da bu oyunu oynarken test için sürekli arkada çalışır vaziyette tuttum.

Oyunun İncelemesi

Android Oyun, görevleri bitirerek ilerleyebileceğiniz ve ilerlerken de yeteneklerinizi geliştirebileceğiniz Türkçeleştirilmiş yapıda.Bu görevler bazen mevzinin korunması, bazen size karşı güçlerin imha edilmesi, bazen arkadaşlarını sniper tüfeği ile korunmak gibi bir sürü görev sıralanabilir.

cover-fire-android-oyunlari

Tetracorp Şirketinin işgalci güçlerine karşı olan bu oyunun tek kahramanı siz değilsiniz. Çoğu zaman bir takımın içinde hareket ediyorsunuz. Kaynaklarınızı ele geçirmeye çalışan bu şirketin işgalci güçlerini yoketmek için verilen göreve uygun bir silah da veriliyor.

 

Her bölümün sonunda ödüller alıyorsunuz. İk oyunda 5 karttan 4 ‘ünü alırken ilerledikçe bu kartların size düşen kısımları azalabiliyor. Kartların çoğunu açmak için görevin tümünü bitirmeniz gerekiyor. Çünkü görevin içinde bölümler olabiliyor. Görevi alırken bu bölümler veriliyor. Bunlardan bazıları görevi belirli bir sürede bitirmeyi, bazıları ise tek bir kurşunla iki kişiyi yoketmeyi içeriyor. Bu sebepten görevi alırken okumanızı öneriyorum.

cover-fire-mobil-oyunlariOyunda Kafadan vuruşlar, son düşman askerlerinin vurulmasında özel efektler var. Oyunda sol elinizi nişan gibi kullanıyorsunuz. Sağ eliniz ile ateş ediyorsunuz.

Oyunda kişiselleştirme olarak görülebilecek seviyede yükseltmeler var. Bu yükseltmelerin bazıları takımın becerilerinin yükseltilmesi içinde önem arzediyor.

Teknik İnceleme

Android Oyunumuz 290 Mb gibi bir indirmeden sonra 356 MB gibi bir yer kaplayarak kuruldu. Bir kaç seviye geçtikten sonra 128 KB gibi küçük bir veri alanı işgali de oldu. Yeni yükleme anında önbellek tüketimi 4.7 MB olarak belirledik. Bunların hepsi çok büyük kapasiteler değil.Oyunu test ettiğimiz cihaz orta sınıf bir tablet ve test esnasında arkada Last Day Oyununu da açtık. İki oyuna da geçiş yaparak oynadım. Herhangi bir sıkıntı da oluşmadı.

Editörün Notu

Her oyunda olduğu gibi oyunun size birşeyler satmaya çalışması için yönlendirme ekranları getirmesini bu oyunda da görebilirsiniz. Ama herhangi bir şey almadan da oyun oynanabiliyor. Oyunun genelinde Türkçeleme düzgün yapılmış. Oyunun grafiklerini de beğendim. Grafiklerdeki yoğunluk oyun performansını olumsuz etkilememiş.

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir