Tetris

android tetris oyunlarıOyun başlarken yaşını sorarak başlıyor. Oyun Marathon, Explorers, Galaxy seçeneklerini seçtiğinizde oyunu dokunarak mı yoksa ivme sensörü ile mi oynayacağımızı soruyor. İstersek bunu sorunun bir daha sorulamamsı için seçim esnasında tıklayabileceğimiz bir alan var. Onu işaretlersek bir daha sorulmuyor.

Android Oyun İncelemesi

Oyun da diğer tetrislerin olduğu gibi aşağıya akar bir ekran ile oynanmıyor. Bunun yerine size bir süre veriliyor. Sırası gelen şekil için varyasyonlar gösteriliyor. Bunlardan birini süre bitmeden seçmeniz gerekiyor.Seçim yapmazsanız orta hattan üst üste birikmeler oluyor.

Oyun sonraki 3 şekli panonun sol kısmına gösteriyor. Ayrıca sağda “Hold” tuşu eklenmiş. Bu tuşun üzerindeki gösterilen şekil ile o anki şekli değiştirmenize yarıyor. Aklınıza “bu kadar kolaylık varken nasıl kazanamam ki” sorusu gelebilir. Buradaki zorlayıcı kısım ilerledikçe sürenin kısalması olarak ayarlanmış.

Ayrıca zorlukla ilgili bir skaladan istediğiniz kadar zorlaştırabiliyorsunuz. Buradaki zorluk da arka arkaya gelen çeşitliliği azalttığı için sizi kısıtlıyor. Bir hayli de zorluyor.

Banner haricindeki reklamlar, oyunu oynarken belirli sürelerde gösterilecek şekilde ayarlanmış. Ama oyun akışında bu reklamları göstermiyor. Ya yenilmeniz lazım, ya da sıkılıp oyunu terketmek için ana menü ‘ye geçtiğinizde gösteriliyor. Bu reklamlar tam ekran ve 30 saniyelik geçiş reklamı olarak ayarlanmış. Oyunun tümünde ve menüde gezerken de banner reklamları görebilirsiniz. Bunlar size engel olmuyor.

Oyunu bilmeyenler için “How to Play” alanı var. 8 pencerede oyunu nasıl oynayacağınızı ingilizce olarak anlatıyor.

Oyunda liderlik panosunu kullanmak isterseniz, sizden facebook bağlantısı oluşturmanız isteniyor. Burada arkadaşlarınızla skor, rekor gibi paylaşımların görüntülenmesi mümkün. Ama Panodaki diğer kullanıcıları görebilmeniz mümkün. Bunun için herhangi bir facebook bağlantısı gerekmiyor.

Liderlik panosu dışında oyunu oynarkende puan olarak takip ettiğiniz kullanıcıyı görebiliyorsunuz. Gerekli eşik puanı aşınca diğer bir kullanıcıyı takip ediyorsunuz.

Teknik İnceleme

Android oyun toplam 87 MB gibi bir yer kaplıyor. Önbellek kullanımı da 8,5 MB gibi bir rakam görünüyor. Tabiki bu oyunun alanı. Oyunu oynadıkça veri alanı büyüyecektir. Ama oyunlardaki veriler oyunun içeriğine göre genişleyebiliyor. Bu oyunda çok büyük bir yer kaplaması mümkün görünmüyor.

Oyunu internetsiz oynayabiliyorsunuz. Aşırı derecede reklam göstermediği için bizler interneti kapatmadan oynadık. Sonuç da bu tür oyunlar gelirlerini reklamlardan sağlıyorlar. Ayrıca bu oyun her cihazda oynanabilir.

Editörün Notu

Oyunun yalın bir ekranı var. Zaman geçirmek için oynanabilecek bir android oyun. Oyun Electronic Arts tarafından Google Play’e sunulmuş. 10 milyon civarında bir yükleme sayısına sahip. Arkasındaki firma çok büyük olunca bu tür rakamlar normal sayılabilir. Oyunda ücretli kısımlar da var. Ama bizler bu kısımları tercih etmedik. Sonuç da bir tetris oyunu ve emsalleri de çok fazla. Bu tür android oyunları sevenleri düşünerek bu oyunu, android bulmaca oyunları kategorimize aldık. Denemeniz için de alta linkkini bıraktık.

Kalın Salıcakla.

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir