Swamp Attack

swamp attack mobil oyunBir bataklığın önünde yaşadığınızı düşünün. Bu bataklıktan da bir sürü yaratıkla savaşmanız gerekiyor. Bu savaşı ayakta yapmayacağınız kadar da rahat biriyseniz nasıl bir oyun ortaya çıkardı. Bu oyunu oynadığınızda bunu görebiliyorsunuz.

Android Oyun İncelemesi

Saldıran yaratıkların çok orjinal olduğunu söylemeliyim. Bazıları Evinize radyasyonlu variller atabiliyor. Uzaylıların bataklık da ne işi var diyebilirsiniz. Ama ekranı kaplayacak kadar geniş gemileri ile evinize saldırıyorlar. Ama siz sallanan sandalyeniz ‘den kıpırdamadan bu gelen ataklara karşı koymanız ve evinizi korumanız gerekiyor. Bu koruma işi için yanınızda yardımcılarda alabiliyorsunuz. Tabi bölüm atladıkça kazancınız geliştikçe bu destek gücü alma hakkınız oluyor.

Oyunda silah çeşitliliği çok fazla.Pompalı, Uzi, M16, alev makinası, tatar yayı, yaratık silahı, damla atıcı, roket atar, çifte pompalı, mitralyöz gibi silahlar basitten komplike olana doğru ilerliyor. Bu silahları oyun parası ile almalısınız. Ama yeterli oyun parası edinemeyenler için bu paranın alınacağı bir dükkan menüsü var. Oyunda sadece silah alınmıyor. 13 adet ayrı türde patlayıcı, 10 adet düşmanı engelleyecek birimler ve hediyeler gibi seçenekler de var.

Yeni çıkan android oyunları genelde çok oyunculu olarak dizayn ediliyor. Bunun en önemli sebepleri etkileşimi maksimumda tutmak ve oyunun oynanabilirlik süresini yükseltmek. Bu oyunda çok oyunculu özellik eklenmiş. Bu modda oynarken komşunuzun evi ile karşı karşıya geliyorsunuz. Siz ona bataklık yaratıkları gönderirken, o da size aynı şekilde sizi yokedecek yaratıklar gönderiyor.

Oyunda fon olarak 8 ayrı tema var. Yani background oyunun belirli yerlerinde değişiyor. Bu da oyunu daha dinamik hale getiriyor. Hem saldırganların hemde arka fonun değişmesi oyunun başında geçirilecek süreyi daha da uzatıyor. Bu 8 adet background’un herbiri bir seviye olarak da görülebilir. Her bir seviyede 18 ila 24 arasında  değişen bölüm var.

Oyunda ses ve Müzik kontrolü, titreşim açma kapama ve dil değiştirme gibi ayarları yapabiliyorsunuz. Oyunun iyi Türkçelenmiş olduğunu da belirtmekte yarar var.

Teknik İnceleme

Oyunun içeriğine bakıldığında kapladığı yerin çok fazla olmadığını söylemek isterim. Oyun ilk kurulumunda 126 MB lık bir yer kaplıyor. Önbellek de 6,1 MB lık bir tüketimi var. Oyun çok hareketli ve ekran boyu animasyonlarda bile kasılmadı. Testlerimizi orta ölçekte bir tabletle gerçekleştirmemize rağmen bizim için gayet verimli bir inceleme oldu.

Editörün Notu

Oyundaki çizimler 2d platform oyunları tarzında. 2d Platform oyunlarında ya siz platformda ilerliyorsunuz ya da platform ise doğru ilerliyor. Bu oyunda siz sabitsiniz. Oyun platformu hareketli. Sizin yer değiştirme imkanınız olmadığı için tehlike gelmeden onu yoketmeniz gerekiyor. Bu tür oyunlar uzun süreli oyunlar olarak görülmez. Çünkü platform hem aynıdır. Bu oyunu incelememizin yegane sebebi, bu platformun çok değişken olmasından kaynaklanıyor. Oyunu dinamik bir hale soktuğunu yazmıştık. Dinamik oyunlar daha uzun süreler sıkılmadan oynanabiliyor.

Android oyunları arasından seçtiğimiz ve android aksiyon oyunları kategorisinde yer verdiğimiz bu oyunu çoğu cihazda sorunsuz olarak oynandığı için sizlerle paylaştık.

Bir sonraki bağımlılık yapan android oyunda görüşmek üzere…

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir