Forward Assault Mobil Oyun

forward assault mobil oyunAndroid Oyun Hakkında

Bugün android aksiyon oyunları kategorisindeki popüler olan Forward Assault Mobil Oyunun incelemesini yaparak artıları ve eksilerini sizlerler paylaşacağız.Oyun girişi belki en sıkıcı tarafı çünkü sizden kayıt olmanızı istiyor. Bunun için bir kullanıcı adı, mail adresi ve parola talep ediliyor. Bir doğrulama istememesi de teselli olduğumuz taraf. Bir de mail adresine girip doğrulama için uğraşmak oyun girişlerinde hiç yapılmaması gereken eylemler.

Oyun ekranında kontroller sağ ve sol olarak ikiye ayrılmış. Sol tarafda oyunda ilerlemeniz sağlayan joystick butonu var. Bunu 360 derece çevirebiliyorsunuz. Sağ tarafda hem kafanızı çevirmenizi hemde ateş etmenizi sağlayan zıplama eğilme gibi tuşlarda bu kısımda yer alıyor.

Ateş etme tuşuna tekrar tekrar basmanız gerekmiyor. Parmağınızı üzerinde tutmanız yeterli oluyor. Ateş ederken dönebiliyor ve konumunuzu değiştirebiliyorsunuz.

Android oyun başlangıçta zaten sizi bir kılavuz ile karşılıyor. Ekranda yer alan tuşlar ve işlevlerini teker teker size gösteriyor. Bu kısım oyun içindeki görevlerden sayılmıyor.

Oyuna başlamadan önce pratik yapabileceğiniz offline bir alan olan “Practice” alanına girip Motel, Streets, Arid, Frosty temalarından birini seçerek oyuna hazırlanabiliyorsunuz. Bu kısımda zorlukla ilgili de seçim yapabiliyorsunuz. Bu seçimleri yaptıktan ve girişi onayladıktan sonra kısa bir yükleme ekranı ile karşılaşacaksınız.

Oyun içindeki grafikler mobil oyunların ötesinde diyebilirim. Gerçekten çok emek harcanmış olduğu ilk oynayış da hissediliyor. Oyunda silah temaları ve şarjör değişimleri çok gerçekçi olmuş. Bu kızımlar normal konsol oyunu oynuyormuş hissi veriyor.

Silahlarınızı kişiselleştirebiliyorsunuz. Android Oyunun sunduğu kaplamaları kullanarak silah yüzeylerinde farklı motifler uygulanabiliyor.

Oyun içinde durdurma tuşu olan “PAUSE” ‘a bassanız bile oyun arkada devam ediyor. Hatta uzun süre bakmadığınızda emin olun karakteriniz vurulmuş oluyor. O zaman neden kullanacağımızı sorgularken baktık ki PAUSE yaptığınızda bir dizi ayarı değiştirebiliyorsunuz.

Oyun içinde öldürdüğünüz rakiplerinizin silahlarını alabiliyor, kullanabiliyorsunuz. Bu özellik hoş.

Teknik İnceleme

Oyun kurulumu için 225 Mb lık bir yükleme gerçekleştirdi. Android oyun kurulum sonrasında 320 MB ‘lık bir yer kaplıyor. Önbellekte de değişken olmakla birlite 1.3 Mb lık tüketimi var. Oyun bazı cihazlarda problemli çalışıyor. Tepkileri yavaşlayabiliyor. Ama oyuna kabaca bile bakılsa kullandığı oyun motorunun da bir çok özelliğini kullanıyor. Bu da oyunda kasılmalara sebep olabiliyor. Yeni nesil cihazlarda bu sorunlar yok diyebilirim. Setting kısmında görüntü kalitesi ayarları yapılabiliyor. Çok kasılmalar yaşarsanız ayarları daha aşağılara düşürmenizi öneririm.

Ayrıca oyunda grafik optimizasyonu çok iyi yapılmış. Hareketler kesintisiz gerçekleşiyor. Full kalite de oynamıyorsanız bu kaliteden ödün verdirse bile performans “’dan bir hayli kazanç sağlıyor.

Editörün Notu

Oyunu beğendiğimi söylemek isterim. FPS oyun sevenlerin mutlaka denemesi gerekiyor. Tabi ki gözardı etmememiz gereken bir şeyde, bu android oyun PEGI 16 puanına sahip. Zaten android aksiyon oyunları biraz şiddet içerebiliyor. Ama bundaki şiddetin düzeyi biraz fazla. O sebepten belirli bir yaş üzerindeki kullanıcılara hitap ediyor.

Android Oyun Lucas Wilde  tarafından Play de yerini almış. Bir milyon indirmeye ulaşmış bir oyun. Herhangi bir güncelleştirme hatası yapılmaz ve güncellemeler düzenli yapılırsa bu oyun daha yükselecektir.

Kalın Salıcakla.

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir