Plants vs Zombies Haftanın Oyunu

plants zombies mobil oyunAndroid Oyun Hakkında

Oyun sizden bir kullanıcı adı isteyerek başlıyor. Oyunda zamanlama çok önemli. İlerledikçe reflekslerinizi de zorlamaya başlıyor. Oyunun adından da anlaşılacağı gibi bitkilerle zombiler savaşıyor. Ama iki taraf da zamana karşı yarışmak zorunda. Çünkü arkanızda korumanız gereken eviniz var. Elinizde de sadece savaşabilecek bitkiler.

Oyunun başlarında zombiler evinizin önüne tek hat üzerinden gelirken, oyun ilerledikçe bütün evinizi kaplayacak şekilde gelmeye başlıyorlar. Topladığınız güneşlerle belirli süre aralıklarında bitkileri yollarına dizerek zombileri engellemeye çalışmalısınız.Bu arada sadece evinizin önünde gelmiyorlar. Çatı havuz ve bir çok yer.

Oyunda toplam 50 civarında seviye var. Bu seviyeleri belirleyen zorluk seçenekleri zombilerin sayısının artması ve hızlarındaki değişiklikler. Ama bazende oyun içinde farklı kurallar ile bu zorluklarda değişiklikler yapılmış.Örneğin zombilerin engellenmesi veya durdurulması gereken bir çizginin belirlenmesi ve çizginin zombiler tarafından geçilmesini engellemeye çalışmak. Bu tür kurallar işinizi bir hayli zorlaştırıyor.

Ayrıca 49 çeşit bitki ile karşılaşabileceğiniz bir android oyun Plants vs Zombies. Bunları her bölümde farklı farklı görebilirsiniz.Kullandığınız her bitki için bir puan kazanmanız ve bitkiyi kullanma hakkı elde etmeniz gerekiyor. Arka arkaya da bitki kullanamıyorsunuz. Bir kullanımdan sonra belirli bir süre beklemek gerekiyor. Bu da bitkiden bitkiye değişiyor.

Oyunumuzun yakışıklıları, yani zombilerde tekbir çeşit değil. Bazısının kafasında bir kuka, bazısı takım elbiseli, bazısı biraz daha spor olmak üzere 26 civarında zombi çeşidi ile de savaşmak zorundasınız.Bu arada üzerindeki aksesuarlar artıkça ölmeleri daha zor oluyor. Bunlara dikkat ederek öncelikli bunlarla ilgilenmeniz gerekiyor.

Oyun Kontrol Bilgileri

Android oyunları zaten ya dokunmatik yada yayıncının eklediği butonlar ile kontrol edilerek oynanabiliyor.Bu oyunda dokun, seç, sürükle şeklinde butonlarla kontrol sağlanan ve zamanla mücadele etmeniz gereken türde bir android oyun.

Teknik Bilgiler

Oyun kapasite olarak çok yüksek cihaz gereksinimi gerektirmiyor. 64 MB kadar bir indirme gerçekleştiriyor ve oyun açıldıktan sonra toplam 97 MB civarında bir yer kaplıyor. Önbellek kullanımı da 9 Mb olarak görülüyor. Bu da Orta ölçekli bir android oyun olduğunu gösteriyor.

Editörün Notu

Plants vs. Zombies Haftanın Oyunu olarak seçtiğimiz bir oyun. Oyun firmalarının arasında öncü sayılabilecek Electronic Arts tarafından, Android Strateji Oyunları kategorisinde yayınlanan ve android oyunları arasında popüler sayılabilecek bir oyun olan Plants vs Zombie.
Aynı zamanda istediğiniz aralıklarla oynayabileceğiniz bir oyun. Yüksek aksiyon içermediğini de belirtmek isterim.

Zamana karşı oynanan android strateji oyunlarını seviyorsanız. Denemenizi tavsiye ederim.

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir