Okul Öncesi Eğitici Android Oyunu

okul öncesi android oyunAndroid Oyun Hakkında

Bu defa okul öncesi bir android oyun uygulamasının incelemesini yapacağız. Oyun 6 kısımdan oluşuyor. Hayvanlar, Meyve ve Sebzeler, Şekiller, Renkler Sayılar, Bulmaca şeklinde ayrı ayrı kısımlar var. Oyunun amacı görüntülü ve sesli olarak nesnelerin öğrenilmesini sağlamak.

Şu ana kadar android oyun diye bahsettim ama aslında oyundan öte eğitici bir uygulamayı andırıyor. Slayt biçiminde geçen nesneler ve arkasında sesli olarak ismi söyleniyor. Slaytlar biraz daha yavaş olabilirmiş. Bana bir miktar hızlı gibi geldi .Ama çok da kritik bir hızda değiller.

Bir kısım bittikten sonra oyun ana menü’ ye dönüyor.

Oyunda en farklı kısım altıncı alan olan sorular kısmı. Bu kısımda rastgele oyun bölümleri içindeki kısımlar geliyor. Ekrana gelen nesneleri ve ardından gelen sesle ekrandaki doğru nesne üzerine dokunarak oynanıyor. Yani ekrana 4 adet nesne geliyor. Sesli komutun söylediği nesneyi bu dört nesne arasından seçmek gerekiyor.

Oyun Kontrolleri

Oyun ekranında 6 ana bölüm olduğundan bahsetmiştik. Bu bölümlerin içinde ekranın sol tarafında kalan kontol panel bulunuyor. Bu panelde hoparlöl simgesi olana tıkladığınızda ekrandaki nesneyi sesli olarak söylemesini sağlıyor. Yeşil sola bakan ok a tıkladığınızda bir önceki nesneye geçiyor. Hatta uygulamanın başına kadar gidebiliyorsunuz. Aynı zamanda android oyunu durdurmak için pause tuşu da eklenmiş. Oyundaki en başa dönmek için olan tuş en altta ve kırmızı olan tuş.

Teknik Bilgiler

Android Oyun açıldığında zaten çok kapasiteli olmadığını farkediyorsunuz. Sonuç da bir çocuk oyunu ve 10 Mb. Gibi yer kaplıyor. Önbellekte de 24 Kb gibi çok küçük bir tüketimi var. Bu değerler diğer oyunların yanında yok hükmünde gbidir diyebilirim.

Editörün Notu

Bu defa android eğitim oyunları kategorisinde okul öncesi bir android oyunu inceledik. Belki bize hitap etmeyen bir oyundu ama eğitici android oyunları zaten belirli yaş altlarında oynanabilir oluyor. Adı üstünde android eğitici oyunlar. Oyunun az yer kaplaması ve yalın bir ekranda olması 0-6 yaş grubu için olumlu kriterler. Ebeveyn yanında beliki günde 10-15 dakikalık birlikte oynanabilecek bir oyun.

Kalın Salıcakla.

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir