Kelimelik Android Kelime Oyunu

mobil kelime oyunlarıAndroid Oyun Hakkında

Bu gün sizlere Türkçe bir android bilgi oyunu veya android kelime oyunu diye anılabilecek bir oyunun tanıtımını yapacağız. Oyun başlarken üye olmanızı veya eski bir üye iseniz giriş yapmanızı istiyor. Yeni üyelik açarsanız da yardımcı bir kılavuz ile ilerliyorsunuz.

Android Oyun bir çok seçenekle oynamanıza olanak sağlıyor. Rastgele, Seri, Arkadaşlarınla, Kullanıcı adıyla, Bilgisayarla şekliden bir çok seçenek sunuyor.

Rastgele bir oyuncuyu seçerseniz oyun online bir kullanıcı ile eşleştirmek için sizden süre istiyor. Aşağı yukarı 1 dakikalık bir sürede eşleştirme gerçekleşiyor ve karşınıza online bir oyuncu çıkıyor. Karşılıklı oynadığınızda ufak gecikmelerle yaşanması normal olduğu için sıranızın size gelmesi uzun sürerse sabırlı olmalısınız. . Sonuç da karşınızda bir yapay zeka yok ve düşünerek oynaması gerekiyor.

Oyunda 7 adet harfiniz var. Bu harfleri uygun yerlere koyarak hem anlamlı hemde dizilimi bozmayacak şekilde yerleştirmeniz gerekiyor. Harfi yerine yerleştirdikten sonra yanında “ok” işareti gördüğünüz an işlemi doğru yaptığınız anlamına geliyor.

Aynı anda bir çok oyun açabiliyorsunuz. Oyunda son hamleyi takip etmeniz gerekiyor. Yani ekranın istediğiniz bir yerde istediğiniz kelimeyi oluştursanız bile bu geçerli olamıyor.

Oyunda rakibinizi kendinizle karşılaştırabiliyorsunuz. Yani galibiyet durumunu sizinle karşılaştıran bir ekran eklenmiş. Ayrıca çok zorlanırsanız “Teslim ol” şeklinde bir tuş da eklenmiş. Çok yoğun kulanıldığını zannetmiyorum.

Oyun oynarken sohbet etme olanağı var ama arkadaş eklemek istediğinizde PRO sürümüne geçin uyarısı ile karşılaşıyorsunuz. Yani ücretsiz kullanıcılar arkadaş ekleyemiyor.

PRO kullanıcılar reklam görmüyor. Reklamları sadece ücretsiz kullanıcılar görüyor. Ama reklamlar da çok rahatsız etmiyor. Çok uzun sürelerin sonucunda ekranınıza bir reklam geliyor. Ben 2 saatlik bir oyunda tam ekran reklama bir kere rastladım. Banner reklamlar sürekli var ama onların da size bir zararı yok.

Oyundaki Kurallar

Oyunda hareket eden bir süre var ama çok yavaş ilerliyor. Bu seri aşacak kadar bekletirseniz de mağlup sayılıyorsunuz.

Bu android oyun da belki en enteresan gördüğüm ücretli oynadığınızda kuralların değişmesi. Burası biraz garip gelebilir. Ama oyun içindeki markete girerseniz “Harf Tablosu” nu alıyorsunuz. Bu tablo size oyunda hangi harf ’den kaç tane kaldığını gösteriyor. Bu da size avantaj sağlıyor.

Teknik Bilgiler

Oyun yüklemeden sonra 44,34 gibi fazla sayılmayacak yer kaplıyor. Bunun yanında 10 kb ‘lık bir önbellek tüketimi var. Bu haliyle bakıldığında yük tüketimi de yok denecek kadar az.

Editörün Notu

Oyun başlangıç da kolay gibi ilerlese de ilerledikçe zorluklar yaşadığınız anlar oluyor. Ama oyunda süre’nin uzun olması avantajlı olarak görülse de o bile yetmeyecek gibi geliyor. Android Kelime Oyunları kategorisindeki bu android oyun bulmaca bulmayı seven android oyunculara hitab ediyor. Bizimde etkileşimi beğendiğimiz oyunu cihazımıza yükledik ve diğer android oyunları arasına aldık.

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir