SimCity Android Simulasyon Oyunu

simcity mobil oyunuAndroid Oyun Hakkında

Oyun başlarken Eva ile tanışıyorsunuz. “Merhaba Başkan” diye söze başlıyor. Eva, sizi oyunda yönlendirici olarak verilmiş bir asistan. Android Oyuna arazinizi seçerek ve bu araziye bir yol bağlayarak başlıyorsunuz. Sonrasında ilk mahallenizi oluşturuyorsunuz. Bu arada belirtelim bu android oyun çok iyi Türkçeleştirilmiş.

Ekranda ikonlar hareketlenerek sırasının geldiğini size bildiriyor. Oyunun başlangıcında kılavuzlar ve bu tür hareketlilikler ve renklendirmeler işini kolaylaştırırken android oyuna da bir aşinalık katıyor. Sırası gelen işlemi sürükleyerek yapıyorsunuz. Sürükle ve ok işaretine tıkla. Bu kadar kolay.

Oyunda sadece bina dikmiyorsunuz. Diktiğiniz binalardan gelirde elde ediyorsunuz. Örnek olarak bir çivi fabrikası kurup çalıştırabilirsiniz. Fabrikanın üzerinde çivi simgesi görünce ürünü fabrikadan transfer etmiş oluyorsunuz.

Yerleşim alanları kurulduktan sonra taşınan insanlarında talepleri gelmeye başlıyor. Tabi ilk talepler elektrik ve su konusunda oluyor. Bu arada yaptığınız santrallerin kapasiteleri var. Bunlara dikkat ederek ilerlemeniz görevinizin başarısı için önem arzediyor.

Bazen komşu belediye başkanları kendi şehirlerine sizi davet edebiliyorlar. Çevre şehirler ile alış veriş yapma imkanı sağlıyor.

Oyundaki Kurallar

Oyunda talepler sizi yönlendiriyor. Bu talepler arada simlerden geliyor. Bazende asistanınızdan geliyor. Oyun ilerlemesi ölçüsünde kilitler açılıyor. Açılan bu kilitler sizin için arazinizin daha genişlemesi anlamına geliyor.

Bazı binaları sınırsız kurarken bazı binalardan belirli zamanlarda belirli sayılarda kurabiliyorsunuz. Ayrıca oyun içinde simlerinizin yakınlarına fabrika kurarsanız onları mutsuz ediyorsunuz. Fabrikalarla evleri uzaklaştırmak mantıklı görünüyor. Binalar sonradan taşınabiliyor.

Oyun Kontrol Bilgileri

Oyunda bildirim ayarlarını ayarlayabileceğiniz bir panel eklenmiş. Vergi, Üretim, Teslimat, Eylemsizlik, Global Market gibi bildirimleri aktif/pasif hale getirebiliyorsunuz. Sesler ve Müzikleri Kapatıp açabiliyorsunuz. Yardım Menüsü var. Yardım yeterli gelmez ise irtibata geçebilmeniz için web sitesine yönlendiriliyorsunuz.

Teknik Bilgiler

Bu android oyun yükleme sonrasında toplam 120 mb alan kaplıyor. Önbellekte de 7 Mb kadar bir yer işgal ediyor.

Editörün Notu

Android Simülasyon Oyunları kategorisinde yer alan SimCity oyunu bizimde sürekli mobil cihazımızda bulunan ve oynadığımız oyunlar arasındadır. Bununla birlikte oyun içi satış fiyatları çok yüksek. Özellikle Sim parası almak için en küçük paket biz bu incelemeyi yazarken 18 TL civarında idi. Video izleyerek para kazanmayı tercih etmenizi öneririm. Oyunda hafif şiddete iması var. Bunu değerlendirerek belirli bir yaş üzeri oynayabilir.

Android Oyun İndir

android indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir