Magic Tiles 4 Android Muzik Oyunu

Magic Tiles android muzik oyunu

Android Oyun Hakkında

Bu gün farklılık yaptık ve bir müzik oyununu sizinler için incelemeye karar verdik. Oyunu yükledik ve karşımıza ilk çıkan kulaklıkla oynama tavsiyesi oldu. Bende kulaklığımı taktım. Oyun yeni başladığında size sürekli kılavuzluk ediyor. Hatta ona ilgisiz davrandığınızda günün ipucu vermek ister gibi neyi nasıl yapmak gerektiğini bildiriyor.

Oyun kayan bir ekranda siyah karelere dokunarak müziğe eşlik etmek üzere kurulmuş.Arkada fon sürekli devam ediyor. Siz de gerekli notalara dokunuyorsunuz. Ne kadar doğru dokunuş sağlarsanız puanınız o kadar yüksek oluyor.

Ben başlangıç da bir kaç seviyelik bir oyun beklerken karşıma 170 level olan bir oyun çıkınca açıkcası şaşırdım. Bir de ilk seviyede hata yapmadan bitirdiğim için reklam görmemiştim. İkinci seviye de özellikle hata yaptım. Reklam ile de karşılaştım. Oyunda olur olmaz zamanlarda karşınıza çıkan bir reklam yok. Sadece hata yaptığınızda karşınıza çıkıyor ve sizi bölmüyor.

Bu android muzik oyunu sadece kısa dokunuşlarla oynanmıyor. Bazı notaların uzun çalınması gerektiği için onlarda parmağınızı kaldırmıyorsunuz. Bazen bu geçişlerde çok hızlı olabiliyor. Hatta seviye ilerledikçe bariz bir şekilde hızlanmanız gerekiyor.

Bu Android oyun içinde puan kazanabilmeniz için bir çok etkinlik oluşturulmuş. Bunlar arasında video izlemek ve “Bir Şarkıda 1000 Puan Kazan” gibi kampanyalar da var.

Oyunun Özellikleri

Oyun Çevrim içi oynanabiliyor. Hatta çevrimiçi oyunlar size daha fazla puan kazandırıyor. Bunun için panelde “Çevrimiçi Mod” olarak özel bir giriş yapılmış. Buna ek olarak facebook üzerinden giriş yapmanızda mümkün. Genelde Android oyunları facebook uygulama bağlantısı çok kullanılıyor. Bunu yegane sebebi uygulamanın facebook dan paylaşım sağlaması ve yeni kulanıcılar kazanmak olarak özellenebilir

Android Uygulama ‘da şu an için uygulama içi ürün satışı bir kaç adet. “Diamonds Shop” üzerinden satışı yapılıyor. Ama bizler bunu çok gerekli görmedik. Sonuç da oyun kendi akışında ilerleyebiliyor. Bunun dışında alınabilinecek her şey ödül sistemine dayalı olarak “yükle kazan” ve “izle kazan” şeklinde sunuluyor. Para vererek almıyorsunuz. Ya bir reklam izleyip yada bir uygulama yükleyip ödülünüzü alıyorsunuz.

Oyunun başlarında sadece piyano ile bir kaç seviye geçiyor. Tam hep aynı şey derken karşınıza çeşitli orkestralar çıkmaya bununla birlikte oyunda biraz olsun zorlamaya başlıyor. Müzikler değişken olduğu için kısa sürede sıkılma yaşanmıyor.

Firmanın yayınladığı diğer android oyunları da inceledim. Genelde android müzik oyunları yapmış ve yayınlamış. Bu konuda başarılı da olduğunu söylemeliyim.

Oyunda Liderlik panosunu da var. Her ne kadar panonun ikonu gizlenmiş gibi olsada, oyun ekranının üstündeki puan cetveline tıkladığınız da bu “LeaderBoard” yazısı ile karşılaşıyorsunuz. Burada “Friends” ve “Global” şeklinde 2 kısma ayrılmış. Arkadaşlarınızla rekabetinizi görmek için Friends kısmına bakmanız gerekiyor.

Oyunda dikkatimi PAUSE olmaması çekti. Bence eklenmeli. Bazı seviyeler uzun sürebiliyor ve arada durdurmak isteyebiliyorsunuz. Diğer kategorilerdeki android oyunlarda sesi kapama tuşu nasıl gerekiyorsa bu tür akıcı oyunlarda da durdurma tuşu bence olmalı.

Bunların dışında android muzik oyunu olarak vermesi gereken eğlence hissini veriyor. Biz oynarken eğlendik.

Oyundaki Kurallar

Oyunda öyle ahım şahım kural yok. Oyun bir refleks oyunu olduğu için, tempoyu kaçırmadan siyah tuşlara dokunmanız gerekiyor. Akustiği bozmamak adına hızlı olmalısınız. Bazı siyah tuşlar üzerinde çizgi göreceksiniz. O tuşlardaki çizgi yok olana kadar da basmanız gerekiyor.

Teknik Bilgiler

87 Mb ‘lık çok yer kaplamayan fakat eğlenceli bir oyun. İndirme esnasında oyunu 42 mb olarak not almiştim ama kurulduktan sonra 87,98 oldu. Bu da gayet doğal. Zaten zaman içersinde güncellemeler ile bu rakam değişecektir. Kısaca cihazda rahatlıkla oynanabilecek bir oyun.

Editörün Notu

Andorid Muzik Oyunları kategorimize aldığımız bu oyun herhangi bir Şiddet içeriği veya küfür benzeri belirli yaşın üstüne hitap eden öğeler bulundurmayan bir uygulamadır. Herkes tarafından gönül rahatlığı ile oynanabilecek bir android oyun olarak incelemizi gerçekleştirdik.

Eğlenceli günler dilerim.

Android Oyun İndir

android oyun indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir