Hustle Castle Android Role Oyunu

hustle castle mobil oyunAndroid Oyun Hakkında

Benim android macera oyunu olarak gördüğüm ama Google Play de Android role oyunları kategorisinden yayınlanmış olan bu oyunu incelemeye başlıyoruz. Oyunda kralın karısı ve kızı olan prenses Olivia Uçurum Lordu tarafından kaçırılıyor. Kral onları bulmak için Orduları ile Uçurum Lordunun peşinden gidiyor. Ama hem kral hemde ordularının bir kısmı kayboluyor bir kısmı da tutsak ediliyor.İşte oyunda bundan sonrası da size kalıyor.

Oyuna başlarken pek bir varlığınız yok. Elde ne varsa onunla idare etmeniz gerekiyor. Tabiki bir de koskoca bir kale size kalmış durumda. Oyunun bu kısımlarında okları izleyerek yapılacakları buluyorsunuz. Zaten android oyunu hikaye odaklı yapılmış. Bilge kişi bu konuda sürekli hikayeyi anlatarak yapılması gerekenleri sıralıyor.

Ordu ile ilgili de Görkemli Donald’dan yardım alabiliyorsunuz. Özellikle muhaberelerden sonra kazanılan ganimetler konusunda ve orduda yaşanan olaylar ile ilgili süreli rapor alabiliyorsunuz. Bu raporların hepsi Türkçe. Oyun çok iyi türkçeleştirilmiş.

Oyunda kısa bir ilerlemeden sonra bilge kişi size herşeyi öğrettiğini söylüyor. Artık bilge kişi olmadan yola devam etmeniz gerekiyor. Ama halen Görkemli Donald sizinle ve görevinin başında.

Oyun büyük bir haritada sürüyor. Ork Ormanı, Yakıcı Toprak, Buz Diyarı, Lanetli Topraklar, Sefil Topraklar, Yüzyıllık Orman, Devlet Tapınağı olarak geniş bir araziyi kontrol etmeniz gerekecek. Ama oyunun başında bunlardan sadece Ork Ormanı açık olacak.

Haritadaki her alanın içinde ayrıca kilitli alanlar bulunuyor. Örnek olarak Ork Ormanında savaşmanız ve fethetmeniz gereken 14 alan var. Bu kilitleri açarak ilerledikçe arazideki diğer yerler de açılıyor.

Android Oyunda başlangıç da çok büyük halkınız yok. Ama hepsi çalışkan ve görevlerini yaptıkça sizi güçlendiriyorlar. Bu görevleri yerine getirdikçe tepelerinde çıkan ikonları tıklamanız gerekiyor.

Her bir kilitte ordunuz PVP şeklinde bir müsabaka gerçekleştiriyor. Buradaki kaybettiğinizi gücünü kalenize dönünce belirli sürelerde geri alıyorlar.

Oyundaki markette kalenize ilave odalar açabilirsiniz. Ayrıca marketten uygulama içi satınalma işlemi de gerçekleştirebiliyorsunuz. Uygulama içinde aldığınız belirli sayılarda elmas belirli ücretlerde sunulmuş.

Oyun Kuralları

Oyunda tek kural hikayeyi izlemek. Zaten bunun dışına çıkmanız mümkün de değil. Oyunda arada beliren bir işaret parmağı göreceksiniz. Bu parmak size kılavuzluk edecek. Oyunun başlangıcında bu kılavuzlar oyunu öğrenmeyi kolaylaştırıyor. Oyunda kale inşanızı gerçekleştirerek halkınızı geliştirmeniz gerekiyor. Köylüler, savaşçılar ve katipler yetiştirebilirsiniz.

Teknik Bilgiler

Oyun yükleme için 51 mb lık bir indirme gerçekleştiriyor. Kurulduktan sonra 92 mb ‘a kadar çıkıyor. Büyük bir kapasite olarak görmediğimiz ölçekte bir yer kapladı. Önbellek de 700 Kb civarında bir kullanım gördük. Oyunda rahatsızlık veren bir reklam gösterimi yok. Cihazınız içinde zararlı olabilecek bir kusura rastlamadık. Oyunda herhangi bir kilitlenme de rastlamadık.

Editörün Notu

Android Oyunları arasında android rol oyunları kategorisine girmiş bu oyun karikatürize edilmiş görselleri hoşumuza gitti. Ekran kullanımı da çok profesyonel buldum. Ekranda o kadar çok buton olmasına rağmen oyunun rahat kullanılması iyi bir not olarak değerlendirilebilir. Oyunda “Hafif Şiddet” unsurları var. Bu yüzden android rol oyunları kategorisinde PEGI 7 olarak yerini almış. Bunu dikkate alarak belirli yaşın üstündeki kullanıcıların yüklemesini tavsiye ederiz.

Eğlenceli günler dilerim.

Android Oyun İndir

android oyun indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir