Temple Run 2 Android Macera Oyunu

teple run mobil oyunAndroid Oyun Hakkında

Bu android oyun, koşucu oyunlarının en eskilerinden olduğu söylemek ile başlayalım. Şu anda Android market ‘de sayısını tahmin edemiyeceğimiz kadar çok koşucu oyunu var. Her zaman en eskisi en kalitelisi olmuyor. Hatta çoğu zaman da yeni gelenler yeni fikirleri de beraberinde getiriyor . Fakat bu oyunun arkasındaki yayıncısı ve Temple Run 1 den aldığı güçle yeni versiyonu bizi etkilemeyi başardı. Bizler sizin için bu oyunu inceledik.

Oyunu ilk defa yüklüyorsanız. Çok cömert olduğunu görebiliyorsunuz. Yeni gelen android oyuncularına oyun içinde kullanacağınız hediyeler vererek başlıyorsunuz. Bunların bir kısmı için facebook ’dan oyunu beğenmeniz veya twitter ‘dan takip etmeniz yada youtube adresine abone olmanız gerekiyor. Extradan Video klipde izleyerek de 1 Gem kazanabiliyorsunuz. Sanırım en makulü video izlemek. Dört saatte bir video izlenebiliyor. Oyunda parası ile alabildiğiniz araçlar olduğu gibi gerçek ödeme yaparak da bazı oyun materyalleri alabiliyorsunuz. Biz normal para kullanarak varolmayan bir materyali almayı bir oyun için doğru bulmadığımız için bu kısmı hızlıca geçiyorum.

Oyunun ilk kısmında hem oyunu nasıl oynayacağınızı gösteren bir kılavuz ile karşılaşıyorsunuz, hemde kısa da olsa oyuna aşina olmaya başlıyorsunuz. Bu kısımda oyunun hem eğim sensörleri ile hemde dokunmak sureti ile oynandığını da keşfetmiş oluyorsunuz. Bu özellik hoşumuza gitti. Çünkü ekranda gereksiz buton olmaması ekranı görsel olarak daha geniş hissettiriyor. Oyunda ilerlediğiniz platformada sağa ve sola gitmek için mobil cihazını hafifçe eğmeniz yeterli oluyor. Eğilmek ve zıplamak içinde işaret parmağınız yetiyor.

Oyunu durdurup yeniden başlattığınızda hazırlanmanız için size 3 saniye veriyor. Çok kritik bir durumda durdurduysanız bu özellik sizinde hoşunuza gidecektir.

Görseller ara yükleme yapmadan profesyonel geçişlerle değişebiliyor. Görsellerde bir mistik hava da var. Zaten adı üzerinde her yer tapınak temalı.

Editörün Notu

Oyun ücretsiz olduğu için reklam geliri ile kazanç sağlıyor. Birde daha önce bahsettiğimiz uygulama için satışlar diğer gelir yöntemi. Bu tür oyunlarda reklamların ne kadar sıklıkla çıktığına dikkat ediyoruz. Çünkü bazı android oyunları, oyunun olmaması gereken yerlerinde reklamı ekranınıza gönderebiliyor. Bu oyunda sadece kullanıcınız düştüğünde reklam gösterimi yapıyor. Bu konuda da bizden tam not almış oluyor.

Oyun hızlandıkça reflekslerinizin de yeterli tepkileri vermesi gerekiyor. Çünkü oyunun ilerki safhalarında sadece zıplamak ve eğilmek yeterli olmuyor. Hem toplama yapıp hem engelerden zıplayıp bir yandan da sağa ve sola dönmeniz gerebiliyor. Birde karşınıza arada dev bir piton çıkabiliyor. Yılandan korkanlar için çok gerçekçi renderlanmış.

Oyunda 6 ayrı harita mevcut. Bunların bazılarını kazandığınız Gem ‘lerle açabiliyorsunuz.

Oyunun Teknik Kısımları

Birazda teknik kısmına bakalım. Oyun ilk kurulduğunda 112 Mb lık bir alan kaplıyor. Önbellekte de 8 Mb gibi bir harcama yapıyor. Kısaca çok kapasite tüketmiyor. Olaya sadece kapladığı yer olarak bakmıyoruz. Az yer kaplıyor ve az kaynak tüketiyor.Bu demek oluyorki cpu gücünüzü sömüren bir oyun değil. Aynı zamanda bu sonuç bizi çoğu cihazda hiç sorun çıkartmadan oynanabileceği sonucuna çıkarıyor.

Oyunda Şiddet iması yok, ama korku var. Bu sebepten markette oyunun PEGI olduğunu gördük. Çok da korkmadık aslında. Bence android macera oyunları arasında yerini almış olan bu oyun çoğu kesim tarafından oynanabilir. Aslında bu oyun Aksiyon kategorisinde yer alıyor ama bence tam bir android aksiyon-macera oyunu.

Korkusuzca oynayabilirsiniz. Bizim için oyun zararsız.

Android Oyun İndir

android oyun indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir