Asphalt Airborne 8 Android Yarış Oyunu

asphalt mobil yarış oyunuAndroid Oyun Hakkında

Yaptığımız incelemelerde bizim için popülariteden evvel kalite geliyor. Çünkü Google Play ‘de reklamla yükselmiş çok fazla oyun var. Sadece yükleyici sayısına bakarak oyun incelemek zaman kaybı demek. Bu zaman kaybını da sizlere yansıtmamız kaliteden ödün vermek olur.
Bu şekilde bir giriş yaptım. Çünkü bu günkü oyunumuz 100 milyon indirmeyi geçmiş ama bu indirmeyi de haketmiş.

Şu ana kadar sorunsuz bir şekilde tabletimden silmeden tuttuğum oyunlar arasında Asphalt 8 Airborn.

Oyuna çok performanslı bir araçla başlamıyorsunuz. Standart bir binek araç. Tabiki oyunda kişiselleştirme yapılabildiği için bu şekilde bir araçla başlıyorsunuz. Motordan, boyaya kadar çok fazla birimde modifiye yapabiliyorsunuz.

Oyunun ilk aşamalarında aracınız güçsüz olduğu için çok büyük başarılar beklemeyin. Özelikle de multiplayer modunda çok güçlü araçlar var .Bunların karşısında çok sansınız yok. Bu sebepten ötürü oyuna ufak ufak başlayın. Çünkü önünüzde 190 ‘ın üzerinde hepsi farklı performanslarda ve fiyatlarda spor araç bulunuyor.Zamanı geldikçe bunları açabiliyorsunuz. Daha doğrusu bütçeniz ile doğru orantılı olarak.

Oyunda belki en zoru para kazanmak. Bunun sebeplerden biri uygulama içi satın almalara yönelmeniz isteniyor. Bunun yanısıra oyunda para harcamak istemiyorsanız video izleyerek de ufak bir oyun bütçesi oluşturabiliyorsunuz.

Oyunun görsellerini gördüğünüzde bir android oyun gibi değil de normal bir pc oyunu oynuyormuş gibi hissettiriyor. Oyundaki grafiklerin kalitesine baktığınızda her cihaz oynamaz diyorsunuz ama bir çok cihazda oyunun oynandığını gördük. Şunu da söylemek gerekiyor ki çok nadir de olsa ufak tefek kilitlenmeler olabiliyor.

Editörün Notu

Oyuna sürat = modifiye olarak da bakmak yanlış olur. Belki acemi, yani yeni oyuncuların şansını da arttırmak için olsa gerek tüm araçlarda nitro var. Nitro’yu açtığınızda aracınız mevcut hızınızı katlayarak hızlanıyor. Buda performanslı diğer araçlar karşısında sizin biraz daha şansınızı arttırıyor. Nitro’ları pistten gezerken toplayabiliyorsunuz. Çeşitli renklerde olabiliyor. Ama en etkisizi turuncu renk’deki olanlar.

Oyundaki yarıştığınız yollar gerçek yerlerden esinlenilmiş pistlerden oluşuyor. Pist üzerinde bazen rampalara rastgele biliyorsunuz. Bu ramplardan geçerken el frenini kullanırsanız çeşitli akrobasi hareketleri yaptırıyor. Bu arada çok sert virajlarda el freni ile dönmek avantaj sağlıyor.

Oyunun Teknik Kısımları

Android Oyunları genelde bir yada iki şekilde kumanda edilir. Oyun bu konuda da çok çeşitli kullanım opsiyonları sunuyor. İvme sensörü ile kullanmak mümkünken ayrıca dokunmatik ekran kullanılarak da veya ikisinin karması şeklinde de kulanılabilir nitelik de ayarlara izin verilmiş. Bu çeşitlilik mobil oyuna büyük bir artı katmış.

Oyunun kapasitesi çok büyük. Belki kullanıcıların en büyük şikayeti bu olabilir. 1.5 Gb lık bir oyun mobil için fazla gelebilir. Özellikle ilk yükleme de gsm kotanızdan büyük bir yer götürecektir. Bu sebepten uygun bir network’e bağlanarak indirmenizi öneririm.

Android Oyun hakkında bu kadar bilgi verdikten sonrası artık sizin yükleyip görmenizden ötesini yok. Android yarış oyunları kategorisinde yerini en üst sıralarda alan bu oyun bizim için cihazımızda sürekli bulundurduğumuz sizlerede gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğimiz oyunlar arasındadır.

Süratı seviyorsanız android oyunları üzerinde bu riski yaşamanızı tavsiye eder, Eğlenceli günler dilerim.

Android Oyun İndir

android oyun indir

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir